Lista wiadomości
Dlaczego warto oszczędzać?

Dlaczego warto oszczędzać?

WiadomościSKO Dla szkół Warszawa 19.02.2014

Każdy z was zapewne dostaje pewne kwoty pieniędzy na różne okazje, być może w ramach prezentu na urodziny, a może kieszonkowe. Niezależnie od tego, z jaką częstotliwością je otrzymujecie, pewnie zastanawiacie się, czy lepiej wydać je od razu czy może trochę poczekać i zaoszczędzić większą sumę. Czy w ogóle oszczędzanie się opłaca? Opłaca się i to bardzo!

Przede wszystkim oszczędzanie umożliwia nam spełniać marzenia. Rzadko kiedy możemy je realizować za mniejszą kwotę, którą otrzymujemy jednorazowo. Kiedy chcemy zrobić coś naprawdę wyjątkowego, np. pojechać na wymarzone wakacje, potrzebujemy większych funduszy. Oszczędności pozwalają nam również rozwijać nasze pasje i talenty. Być może drzemie w was talent sportowy albo jesteście zapalonymi filologami  i poznajecie kolejny już język obcy. Super! Z pewnością zaprocentuje to w waszej przyszłości. Przeważnie jednak bardziej fascynujące hobby są także bardziej kosztowne. Dlatego też systematyczne oszczędzanie jest niezmiernie pomocne w ich realizacji. Część osób zakłada, że nie mają pieniędzy i nic nie mogą na to poradzić. Tak naprawdę jest dokładnie odwrotnie. Wystarczy, że zaczniecie robić małe kroki i systematycznie odkładać małe sumy. Warto także abyście pomyśleli zarówno o tym, jakie hobby sprawia wam radość i przyjemność, jak i o tym, które z waszych pasji mogą przerodzić się w opłacalny zawód w dorosłym życiu. Już teraz możecie inwestować w siebie i mieć wpływ na to, jak będzie wyglądała wasza przyszłość. Postawa proaktywna w rozwoju swoich umiejętności i zdolności jest kluczem do waszego sukcesu.

Warto także wyrabiać w sobie nawyk systematycznego odkładania choćby małych kwot nie tylko ze względu na nasze obecne cele i marzenia. Postawa ta zaprocentuje również w waszym późniejszym życiu. Kiedy zaczniecie sami zarabiać, zobaczycie, że dużo łatwiej przyjdzie wam odłożenie oszczędności na większe cele takie jak własne mieszkanie czy samochód.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

100 zł bez PIN

03.01.2019
Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.
Więcej 100 zł bez PIN

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?