Lista wiadomości
Co to jest konto osobiste?

Co to jest konto osobiste?

WiadomościSKO TalentowiSKO Warszawa 28.08.2014

Konto osobiste to jedna z podstawowych usług, oferowanych przez bank. Często osoby w Waszym wieku posiadają już takie. W jaki sposób ułatwia ono życie? Czy warto mieć takie konto?

Konto osobiste to jedna z podstawowych usług, oferowanych przez bank. Często osoby w Waszym wieku posiadają już takie. W jaki sposób ułatwia ono życie? Czy warto mieć takie konto?

Konto osobiste, to tak zwany Rachunek Oszczędnościowo – Rozliczeniowy, często w skrócie nazywany ROR. Służy ono do przechowywania środków finansowych oraz swobodnego korzystania z nich przy każdej okazji. Posiadając zatem konto osobiste oraz odpowiednią, powiązaną z nim kartę płatniczą możecie zapłacić za wspólne wyjście do kina z przyjaciółmi, czy też drobną przekąskę w sklepie. Nie musicie nosić przy sobie pieniędzy, co z pewnością jest sporym ułatwieniem. Bank gwarantuje także oczywiście pełne bezpieczeństwo Waszych środków.

A co poza samym gromadzeniem pieniędzy możecie zrobić posiadając takie konto? Na przykład w prosty sposób płacić za zakupy w Internecie i na bieżąco wiedzieć, ile wydajecie. Wystarczy, że zalogujecie się w takim celu na stronę internetową swojego banku. Nie ważne, czy zrobicie to za pomocą komputera, czy też urządzenia mobilnego. A propos urządzeń mobilnych, to wiele z takich kont stwarza Wam możliwość doładowania swojego telefonu. Prawda, że ułatwia ono życie? :)

Pozostałe wpisy z tej kategorii

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

100 zł bez PIN

03.01.2019
Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.
Więcej 100 zł bez PIN

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?