Lista wiadomości
Co możemy zrobić z naszymi oszczędnościami?

Co możemy zrobić z naszymi oszczędnościami?

WiadomościSKO Warszawa 06.03.2014

Dobrym miejscem dla oszczędności jest z pewnością młodzieżowe konto bankowe. W większości banków możecie takie konto założyć za zgodą rodziców już w wieku 13 lat.

Część z nich funkcjonuje na zasadzie subkonta w ramach konta rodzica, jednak większość jest oferowanych przez banki jako niezależne produkty bankowe.

Konta młodzieżowe to doskonała lekcja samodzielności i poruszania się w świecie finansów, która z pewnością zaprocentuje w waszej przyszłości. Posiadając konto dla młodych sami swobodnie dysponujecie zgromadzonymi na nim pieniędzmi. Posiadacie praktycznie 24h na dobę  dostęp do swojego rachunku przez internet, a dzięki temu możecie również wykonywać np. przelewy.
Dużą zaletą konta jest także posiadanie karty płatniczej. Za jej pomocą możecie płacić i w tradycyjnych sklepach i za zakupy w Internecie, doładować telefon oraz wypłacać gotówkę z bankomatów w kraju i za granicą.

Konta młodzieżowe są przydatne również z tego względu, że ułatwiają nam kontrolę wydatków i motywują do systematycznego oszczędzania. Łatwiej jest nam zmobilizować się do odłożenia części kieszonkowego, gdy widzimy konkretną sumę, o jaką przyrósł stan naszego konta.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Gra w klasy

18.06.2020
Wakacje to czas zabawy. Po tygodniach spędzonych w domu warto odpocząć od komputera, telefonu i pobawić się na podwórku. Podpowiadamy sprawdzony sposób.
Więcej Gra w klasy

Najdłuższy dzień w roku

18.06.2020
Pierwszy dzień lata astronomicznego jest jednocześnie najdłuższym dniem roku. W 2020 roku przypada on na 20 czerwca, czyli na dwa dni wcześniej niż lato kalendarzowe. Ile godzin potrwa najdłuższy dzień roku?
Więcej Najdłuższy dzień w roku