Lista wiadomości
Co możemy zrobić z naszymi oszczędnościami?

Co możemy zrobić z naszymi oszczędnościami?

WiadomościSKO Warszawa 06.03.2014

Dobrym miejscem dla oszczędności jest z pewnością młodzieżowe konto bankowe. W większości banków możecie takie konto założyć za zgodą rodziców już w wieku 13 lat.

Część z nich funkcjonuje na zasadzie subkonta w ramach konta rodzica, jednak większość jest oferowanych przez banki jako niezależne produkty bankowe.

Konta młodzieżowe to doskonała lekcja samodzielności i poruszania się w świecie finansów, która z pewnością zaprocentuje w waszej przyszłości. Posiadając konto dla młodych sami swobodnie dysponujecie zgromadzonymi na nim pieniędzmi. Posiadacie praktycznie 24h na dobę  dostęp do swojego rachunku przez internet, a dzięki temu możecie również wykonywać np. przelewy.
Dużą zaletą konta jest także posiadanie karty płatniczej. Za jej pomocą możecie płacić i w tradycyjnych sklepach i za zakupy w Internecie, doładować telefon oraz wypłacać gotówkę z bankomatów w kraju i za granicą.

Konta młodzieżowe są przydatne również z tego względu, że ułatwiają nam kontrolę wydatków i motywują do systematycznego oszczędzania. Łatwiej jest nam zmobilizować się do odłożenia części kieszonkowego, gdy widzimy konkretną sumę, o jaką przyrósł stan naszego konta.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

100 zł bez PIN

03.01.2019
Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.
Więcej 100 zł bez PIN

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?