Lista wiadomości
Co cechuje osobę przedsiębiorczą?

Co cechuje osobę przedsiębiorczą?

WiadomościSKO OpowieściSKO Warszawa 05.06.2014

Istnieje kilka charakterystycznych cech wyróżniających człowieka przedsiębiorczego. Nie każdy jest jednak taki sam i nie każdy musi je wszystkie posiadać. A czy Ty je masz? Sprawdź się już na starcie i zobacz, w czym jesteś dobry, a nad czym mógłbyś jeszcze popracować!

Jakie zatem są te najważniejsze cechy, które mogą wpłynąć na Wasz rozwój, pracę, a także całą przyszłość? Liczą się między innymi: dążenie do osiągnięcia celów, wytrwałość, umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji, wiara we własne zdolności, umiejętność wyciągania wniosków, kreatywność oraz zdolności przywódcze. Jak możecie zauważyć, nie wszystkie sprawności są wrodzone. Jesteście się w stanie ich nauczyć. Zacznijcie więc działać już dziś.

To właśnie teraz, kiedy jesteście młodzi, pełni wiary w własne siły i w możliwości jakie daje wam otaczający Was świat, możecie spełniać swoje marzenia. Wykorzystajcie ten piękny czas, aby rozwijać wyobraźnię, próbować swoich sił w różnych dziedzinach życia, metodą prób i błędów kształtować siebie i małymi kroczkami także swoją przyszłość. Nie bójcie się swoich pomysłów. Steve Jobs, wizjoner, kreator współczesnego świata elektroniki, wybitny przedsiębiorca powiedział: „Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.” On był szalony, kreatywny, wiedział co chce stworzyć i nigdy się nie poddał. Właśnie tacy ludzie zmieniają rzeczywistość, ułatwiają życie innym, tworzą współczesny świat. Pokazują tym samym, że bycie przedsiębiorczym, kreatywnym i upartym w swoich działaniach, jest sposobem na szczęśliwe życie, pełne optymizmu i radości, uznanie, życie w dostatku, wpływanie na innych ludzi oraz w niektórych przypadkach na losy całego świata.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

100 zł bez PIN

03.01.2019
Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.
Więcej 100 zł bez PIN

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?