Lista wiadomości
Co cechuje osobę przedsiębiorczą?

Co cechuje osobę przedsiębiorczą?

WiadomościSKO OpowieściSKO Warszawa 05.06.2014

Istnieje kilka charakterystycznych cech wyróżniających człowieka przedsiębiorczego. Nie każdy jest jednak taki sam i nie każdy musi je wszystkie posiadać. A czy Ty je masz? Sprawdź się już na starcie i zobacz, w czym jesteś dobry, a nad czym mógłbyś jeszcze popracować!

Jakie zatem są te najważniejsze cechy, które mogą wpłynąć na Wasz rozwój, pracę, a także całą przyszłość? Liczą się między innymi: dążenie do osiągnięcia celów, wytrwałość, umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji, wiara we własne zdolności, umiejętność wyciągania wniosków, kreatywność oraz zdolności przywódcze. Jak możecie zauważyć, nie wszystkie sprawności są wrodzone. Jesteście się w stanie ich nauczyć. Zacznijcie więc działać już dziś.

To właśnie teraz, kiedy jesteście młodzi, pełni wiary w własne siły i w możliwości jakie daje wam otaczający Was świat, możecie spełniać swoje marzenia. Wykorzystajcie ten piękny czas, aby rozwijać wyobraźnię, próbować swoich sił w różnych dziedzinach życia, metodą prób i błędów kształtować siebie i małymi kroczkami także swoją przyszłość. Nie bójcie się swoich pomysłów. Steve Jobs, wizjoner, kreator współczesnego świata elektroniki, wybitny przedsiębiorca powiedział: „Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.” On był szalony, kreatywny, wiedział co chce stworzyć i nigdy się nie poddał. Właśnie tacy ludzie zmieniają rzeczywistość, ułatwiają życie innym, tworzą współczesny świat. Pokazują tym samym, że bycie przedsiębiorczym, kreatywnym i upartym w swoich działaniach, jest sposobem na szczęśliwe życie, pełne optymizmu i radości, uznanie, życie w dostatku, wpływanie na innych ludzi oraz w niektórych przypadkach na losy całego świata.

Pozostałe wpisy z tej kategorii