Lista wiadomości
100 zł bez PIN

100 zł bez PIN

WiadomościSKO Warszawa 03.01.2019

Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.

Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.

Polacy pokochali płatności zbliżeniowe. Więcej, znajdujemy się w czołówce narodów najchętniej korzystających z tego rodzaju płatności. Wg danych Visa blisko 9 na 10 Polaków dokonało już płatności zbliżeniowej. Dlaczego? Bo płatności zbliżeniowe są bardzo wygodne – możemy mieć kartę w portfelu, nie musimy jej przeciągać przez terminal. Dodatkowo, coraz więcej sklepów, restauracji, salonów kosmetycznych itp., posiada terminale, dzięki czemu można w nich płacić bezgotówkowo.

Czy wiesz, że?

Możliwość dokonania płatności do 100 zł bez autoryzacji PIN wejdzie w życie w 2019 roku. Warto wiedzieć, że obecny limit, czyli 50 zł. ustanowiony został 10 lat temu. W porównaniu z europejskimi sąsiadami limit w Polsce należy do najniższych. Jak to wygląda w innych krajach? Ponad 100 zł bez autoryzacji PIN zapłacimy odwiedzając takie państwa jak:

Wielka Brytania: 30 funtów
Francja: 30 euro
Irlandia: 30 euro
Litwa: 25 euro

W porównaniu z Polską wyższe kwoty funkcjonują także w Rumunii: 100 lejów czy na Słowacji: 20 euro. Chcesz przeliczyć powyższe kwoty na złotówki? Aktualny kurs walut znajdziesz na https://www.bankbps.pl/kurs-walut?type=bps

Pozostałe wpisy z tej kategorii