Lista wiadomości
100 zł bez PIN

100 zł bez PIN

WiadomościSKO Warszawa 03.01.2019

Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.

Narodowy Bank Polski wyraził zgodę na podwyższenie z 50 do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN.

Polacy pokochali płatności zbliżeniowe. Więcej, znajdujemy się w czołówce narodów najchętniej korzystających z tego rodzaju płatności. Wg danych Visa blisko 9 na 10 Polaków dokonało już płatności zbliżeniowej. Dlaczego? Bo płatności zbliżeniowe są bardzo wygodne – możemy mieć kartę w portfelu, nie musimy jej przeciągać przez terminal. Dodatkowo, coraz więcej sklepów, restauracji, salonów kosmetycznych itp., posiada terminale, dzięki czemu można w nich płacić bezgotówkowo.

Czy wiesz, że?

Możliwość dokonania płatności do 100 zł bez autoryzacji PIN wejdzie w życie w 2019 roku. Warto wiedzieć, że obecny limit, czyli 50 zł. ustanowiony został 10 lat temu. W porównaniu z europejskimi sąsiadami limit w Polsce należy do najniższych. Jak to wygląda w innych krajach? Ponad 100 zł bez autoryzacji PIN zapłacimy odwiedzając takie państwa jak:

Wielka Brytania: 30 funtów
Francja: 30 euro
Irlandia: 30 euro
Litwa: 25 euro

W porównaniu z Polską wyższe kwoty funkcjonują także w Rumunii: 100 lejów czy na Słowacji: 20 euro. Chcesz przeliczyć powyższe kwoty na złotówki? Aktualny kurs walut znajdziesz na https://www.bankbps.pl/kurs-walut?type=bps

Pozostałe wpisy z tej kategorii

PIT – podatek od zysku

14.03.2019
Wiosna to czas budzącej się zieleni, krokusów i… rozliczania PIT-ów. Do końca kwietnia każdy, kto w poprzednim roku osiągnął dochód z umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło musi rozliczyć się z podatku dochodowego.
Więcej PIT – podatek od zysku

Leasing – co to takiego?

21.02.2019
W leasing można wziąć praktycznie wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia firmy. Począwszy od maszyn, lokalu, przez sprzęt biurowy, komputery, po samochody. Nic więc dziwnego, że cieszy się on popularnością wśród przedsiębiorców. Na czym polega?
Więcej Leasing – co to takiego?

RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?

09.10.2018
Na pewno zauważyłeś, że wszystkie reklamy kredytów i pożyczek mają jeden wspólny element – w każdej pojawia się tajemniczy skrót RRSO, a przy nim pewna wartość wyrażona w procentach. Co oznacza? O czym informuje? Po co umieszcza się go w ofertach banków? Czas rozwiązać tę zagadkę.
Więcej RRSO – co kryje się za tajemniczym skrótem?