Lista szkół
Szkoła Podstawowa w Rząśniku Włościańskim

Szkoła Podstawowa w Rząśniku Włościańskim

Kontakt

Rząśnik Włosciański
Rząśnik Włosciański 07-311

O naszej szkole

Blog najstarszych uczniów naszej szkoły.

BlogowiSKO szkoły

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania

UWAGA KONKURS SKO !!!

23.02.2020
„Gdybym wygrała/wygrał milion - wydałabym/wydałbym na …? ” - praca plastyczna dla klas I-VIII
Więcej UWAGA KONKURS SKO !!!

I ETAP MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O OSZCZĘDZANIU

23.02.2020
W tej części konkursu wzięli uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły. Zadania zostały dostosowane do wieku uczniów, a dotyczyły pojęć bankowych, działalności SKO, historii Banku Spółdzielczego w Wąsewie oraz pomysłów związanych z pieniędzmi. Uczniowie rozwiązywali zagadki, wyjaśniali znaczenie przysłów lub kończyli przysłowia a także rozwiązywali rebusy.
Więcej I ETAP MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O OSZCZĘDZANIU

Apel podsumowujący miesiąc styczeń

05.02.2020
04 lutego na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu styczniu. Gałązka Anna- klasa VII
Więcej Apel podsumowujący miesiąc styczeń

Apel podsumowujący miesiąc styczeń

05.02.2020
04 lutego na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu styczniu. Podraszka Amelia- klasa V
Więcej Apel podsumowujący miesiąc styczeń

Apel podsumowujący miesiąc styczeń

05.02.2020
04 lutego na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu styczniu. Gałązka Barbara- klasa IV
Więcej Apel podsumowujący miesiąc styczeń

Apel podsumowujący miesiąc styczeń

05.02.2020
Apel podsumowujący miesiąc styczeń 04 lutego na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu styczniu. Cieśluk Kinga- klasa III
Więcej Apel podsumowujący miesiąc styczeń

Apel podsumowujący miesiąc styczeń

05.02.2020
04 lutego na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu styczniu. Zadroga Julia- klasa II
Więcej Apel podsumowujący miesiąc styczeń

Apel podsumowujący miesiąc styczeń

05.02.2020
04 lutego na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu styczniu. Budna Hanna – klasa I
Więcej Apel podsumowujący miesiąc styczeń

„Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”

02.02.2020
Realizujemy kolejny punkt konkursu dla uczniów szkół podstawowych „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” w ramach Programu TalentowiSKO. Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnoszkolnym konkursie o oszczędzaniu, który odbędzie się 7 lutego w naszej szkole.
Więcej „Oszczędzanie  w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”

UWAGA KONKURS SKO !!!

25.01.2020
„Zaprojektuj kartę bankową (płatniczą) z własnym wizerunkiem” praca plastyczna dla klas I-VIII Format:A4 Technika: dowolna Data: 31.01.20120 (piątek) Prace proszę oddawać do opiekuna SKO p. Justyny Macioch
Więcej UWAGA KONKURS SKO !!!

UWAGA KONKURS!

21.01.2020
„Bank Przyszłości widziany oczami dziecka” - praca plastyczna dla klas I-VIII
Więcej UWAGA KONKURS!

KONKURS SKO ROZSTRZYGNIĘTY !!!

21.01.2020
Do 17 stycznia członkowie SKO przynosili prace konkursowe „Strój karnawałowy z motywem SKO” . Do opiekuna SKO wpłynęło 18 prac. A oto zwycięzcy : I miejsce – Hubert Równy klasa V II miejsce Kacper Bero klasa V III miejsce- Iwona Kowalska klasa III Zwycięzcom gratulujemy
Więcej KONKURS SKO ROZSTRZYGNIĘTY !!!

SPOTKANIE NOWOROCZNE

21.01.2020
Tradycją naszej szkoły stały się noworoczne spotkania społeczności szkolnej z władzami gminy, partnerami i przyjaciółmi szkoły.
Więcej SPOTKANIE NOWOROCZNE

Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

09.12.2019
W ostatnich dniach listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja. Jej zwieńczenie nastąpiło 13 grudnia. 28 listopada zorganizowaliśmy kiermasz Andrzejkowy, sprzedawaliśmy różnego rodzaju słodkości. Kolejny kiermasz odbył się 6 grudnia z okazji Mikołajek. W tym dniu również sprzedawaliśmy kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły. Od 28 listopada do 6 grudnia przeprowadzona została zbiórka publiczna w naszej szkole. 9 grudnia komisja otworzyła puszki i przeliczyła zarobione pieniążki. Suma1078,70. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. 12 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane, opisane i przekazane do punktu przyjmowania paczek w Wąsewie.
Więcej Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim  wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

MikołajkowiSKO

07.12.2019
6 grudnia odbył się u nas MIKOŁAJKOWY KIERMASZ CIASTECZEK Kiermasz trwał cały dzień i był oblegany na każdej przerwie. Z cała pewnością każdy znalazł coś słodkiego. Zysk ze sprzedaży ciasteczek zasilił konto SKO .
Więcej MikołajkowiSKO

Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

07.12.2019
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na Szlachetną Paczkę na terenie Gminy Wąsewo. Celem akcji jest wsparcie mieszkańców, którzy nie mają możliwości normalnego funkcjonowania.
Więcej Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.

07.12.2019
W ubiegłym roku w przedsięwzięcie włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne. W tym roku i my postanowiliśmy dołączyć do tej akcji. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zapozna się z działaniami prowadzonymi przez szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w okresie przedświątecznym.
Więcej Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.

Apel podsumowujący miesiąc listopad

07.12.2019
Apel podsumowujący miesiąc listopad Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu listopadzie. Zofia Budna- klasa VI Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc listopad

MAMY TO!

11.11.2019
7 listopada 2019 roku to data warta zapamiętania.
Więcej MAMY TO!

„Książeczka oszczędnościowa – mój projekt”

03.11.2019
Cele konkursu:  Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania  Kształtowanie wyobraźni plastycznej uczniów Warunki uczestnictwa:  Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII  Tematyka pracy: „Książeczka oszczędnościowa- mój projekt”  Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych  Klasy I-III  Klasy IV-VIII  Format pracy: A4  Technika wykonania pracy: (farby plakatowe, akwarela, kredki itp.) jest dowolna  Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa
Więcej „Książeczka oszczędnościowa – mój projekt”

NOWI CZŁONKOWIE SKO

28.10.2019
W związku ze ślubowaniem pierwszakow i wstąpieniem do Szkolnej Kasy Oszczędności przygotowaliśmy gazetkę, która przedstawia nowych członków SKO.
Więcej NOWI CZŁONKOWIE SKO

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

KrasnoludowiSKO

29.03.2019
Spośród zwycięskich prac plastycznych gminnego konkursu wybraliśmy krasnoludki, które chcielibyśmy, żeby znalazły się w naszym Zaułku Krasnoludków.
Więcej KrasnoludowiSKO

PodsumowiSKO

29.03.2019
Podsumowań czas. Tyle zarobiliśmy podczas naszych akcji SKO-wskich.
Więcej PodsumowiSKO

Międzyszkolne KonkursowiSKO.

23.03.2019
KonkursowiSKO Twórczość Marii Konopnickiej dostarcza nam wiele wzruszeń. Cieszymy się, że mieliśmy okazję spotkać się z uczniami ze szkół w Brudkach Starych, Wąsewie i Trynosach.
Więcej Międzyszkolne KonkursowiSKO.

ZAUŁEK KRASNOLUDKÓW

18.03.2019
Zwycięskie pracę autorstwa Natalii Zaczkowskiej oraz praca zbiorowa: Amelii Murawskiej, Kingi Pazik, Julii Rupińskiej i Wioletty Skoczeń
Więcej ZAUŁEK KRASNOLUDKÓW

PROCENTY WOKÓŁ NAS

18.03.2019
Członkowie SKO z klasy VII i VIII przystąpili do konkursu matematycznego SKO "Procenty wokół nas".
Więcej PROCENTY WOKÓŁ NAS

MaskowiSKO

26.02.2019
Niedługo bal karnawałowy, a skoro chcemy mieć w szkole Zaułek Krasnoludków, to nie może ich na balu zabraknąć.
Więcej MaskowiSKO

SłodyczowiSKO

26.02.2019
SKO-wicze przygotowali dla nas kiermasz słodkości. Dziękujemy im za te pyszności.
Więcej SłodyczowiSKO

SerduchowiSKO

26.02.2019
Ciasteczkomania trwa- tym razem serduszkowa, a SKO-wicze cieszą się, że są coraz bliżej do zrealizowania swoich marzeń o Zaułku Krasnoludków. Zarobiliśmy ……….
Więcej SerduchowiSKO

TalentowiSKO walentynkowe

26.02.2019
Jeszcze kilka dni do walentynek, ale SKO-wicze są czujni, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kolegów i koleżanek- wykonali piękne pocztówki walentynkowe, następnie przeprowadzili aukcję. Pocztówki cieszyły się tak dużym powodzeniem, że SKO-wicze (na prośbę uczniów) wykonali ich więcej i sprzedawali je kolejnego dnia.
Więcej TalentowiSKO walentynkowe

PomocowiSKO

26.02.2019
SKO-wicze nawiązali współpracę z hospicjum w Wiśniowej, przeprowadzaliśmy akcje na rzecz hospicjum. Cieszymy się, że możemy pomagać.
Więcej PomocowiSKO

Noworoczne Spotkanie.

22.02.2019
Po raz 5. możemy w naszej szkole cieszyć się ze spotkania z tak wieloma znamienitymi gośćmi.
Więcej Noworoczne Spotkanie.

TalentowiSKO w akcji.

22.02.2019
Podczas Spotkania Noworocznego podziękowaliśmy gościom za pomoc i wsparcie w zeszłorocznym projekcie "Pomnik - ławeczka Marii Konopnickiej".
Więcej TalentowiSKO w akcji.

GOFROWISKO

01.01.2019
Z pieczeniem i sprzedażą gofrów ruszamy- o podniebienie naszych uczniów dbamy, ale też zarabiamy.
Więcej GOFROWISKO

SKO wspiera i pomaga.

26.11.2018
SKO-wicze razem z członkami szkolnego wolontariatu nawiązali współpracę z hospicjum w Wiśniowej, pod opieką którego jest 33 dzieci chorych na raka.
Więcej SKO wspiera i pomaga.

100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległej Polski.

21.11.2018
Ogłosiliśmy konkurs literacki na życzenia- pozdrowienia z okazji rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Konkurs wygrały Kinga i Wiola. Uczennicę zostały nagrodzone oceną celującą z języka polskiego
Więcej 100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległej Polski.

100 słodkości na 100-lecie Niepodległej!

20.11.2018
Tyle słodkości z okazji Święta Niepodległości upiekli nasi uczniowie i sprzedawali podczas Gminnych Obchodów Niepodległości Polski. Uczniowie przygotowali plakaty i ulotki informujące o celu zbiórki- marzenie uczniów o Zaułku Krasnoludków. Babeczki cieszyły się dużym powodzeniem.
Więcej 100 słodkości na 100-lecie Niepodległej!

TalentowiSKO ortograficzne o Niepodległej!

20.11.2018
11 listopada przy okazji Gminnych Obchodów Święta Niepodległości odbyło się Dyktando Niepodległościowe zorganizowane przez Gminną Bibliotekę w Wąsewie. Z przyjemnością donosimy, iż Członkinie SKO zajęły zaszczytne II miejsce-Wioletta Skoczeń z kl. VII i III miejsce ex aequo Kinga Pazik i Julka- uczennice klasy VIII.
Więcej TalentowiSKO ortograficzne o Niepodległej!

100 lat Niepodległej!

20.11.2018
Z takiej wspaniałej okazji spotkaliśmy się 11 listopada 2018 roku w Wąsewie, gdzie razem z lokalnymi władzami i mieszkańcami gminy obchodziliśmy Dzień Niepodległości Polski. Z tej okazji SKO-wicze przygotowali foto budkę, dzięki której wszyscy mogli w trochę żartobliwy sposób, za niewielką opłatą, upamiętnić to wspaniałe wydarzenie.
Więcej 100 lat Niepodległej!

FOTOBUDKA

28.10.2018
Fotobudka to strzał w 10-wszystkim uczniom bardzo się podobało,.
Więcej FOTOBUDKA

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

28.10.2018
Wszyscy wiemy, że znajomość języków w dzisiejszych czasach to podstawa, dlatego członkowie SKO tak licznie uczestniczyli w Dniu Języków Obcych.
Więcej DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Oszczędzanie czas zacząć.

28.10.2018
Zeszłoroczna akcją--zbiórka pieniędzy na pomnik-ławeczkę z naszym patronem Marią Konopnicką przeszła nasze oczekiwania.
Więcej Oszczędzanie czas zacząć.

TALENT MAMY!

07.03.2018
Kinga z siódmej klasy zajęła I miejsce w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Więcej TALENT MAMY!

AKCJA DLA SCHRONISKA

06.03.2018
Siódmoklasiści zorganizowali zbiórkę pieniężną na zakup karmy dla zwierząt oraz zawieźli dla nich koce.
Więcej AKCJA DLA SCHRONISKA

MONEY MONDAY

05.03.2018
Idąc za ciosem sukcesu akcji kiermaszowej postanowiliśmy tym razem sprawdzić się jako cukiernicy.
Więcej MONEY MONDAY

NASZA PIERWSZA AKTYWNOŚĆ

04.03.2018
Pierwszym, najważniejszym celem w tym roku szkolnym (oprócz zwycięstwa w Talentowisku ;) ) jest zebranie funduszy na ławeczkę Marii Konopnickiej.
Więcej NASZA PIERWSZA AKTYWNOŚĆ

ZACZYNAMY!!!

04.03.2018
Jako najstarsi w szkole awansowaliśmy do starszej grupy wiekowej Talentowiska.
Więcej ZACZYNAMY!!!