Lista szkół
Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół w Jońcu

Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół w Jońcu

Kontakt

Joniec 69
Joniec 09-131

O naszej szkole

Szkoła Podstawowa w Jońcu ma ponad dwuwiekową tradycję. W połowie XVIII wieku Książę Michał Poniatowski prezes Komisji Edukacji Narodowej nakazał wmurować w dzwonnicę kościoła, tablicę z następującą treścią: „Czytać, pisać, rachować, ucz się z tej tablicy. Pomogą ci do tego proboszcz, pan, rodzice. Chceszli dokładniej poznać tę naukę walną. Wraz z inszemi książeczke masz parafialną. Korzystaj z daru, któryć czyni rząd krajowy. Będziesz z niego majętny, gospodarny, zdrowy."

BlogowiSKO szkoły

Zakończenie projektu

03.04.2017
Grupa uczniów ze szkolnego koła przedsiębiorczości zakończyła pracę nad projektem i udziałem członków Konkursie Talentowisko.
Więcej Zakończenie projektu

Ostatnie otrzęsiny w gimnazjum

08.12.2016
30 listopada 2016 roku w Publicznym Gimnazjum w Jońcu odbyły się otrzęsiny klasy IG. Uczniowie klasy IIG przygotowali zawody i konkursy w stylu starożytnej Grecji pod hasłem Otrzęsiny na GimbOlimpie.
Więcej Ostatnie otrzęsiny w gimnazjum

Redagujemy gazetkę SKO

21.11.2016
Uczniowie na zajęciach przedsiębiorczości opracowali graficznie gazetkę ścienną promującą działania SKO i sens oszczędzania.
Więcej Redagujemy gazetkę SKO

Planujemy działania na bieżący rok szkolny.

08.11.2016
Członkowie SKO opracowali plan działania na bieżący rok szkolny. Swoje pomysły zapisaliśmy w planie pracy. Realizacja tych działań będzie podejmowana na zajęciach koła przedsiębiorczości.
Więcej Planujemy działania na bieżący rok szkolny.

Wręczenie nagród członkom SKO.

04.11.2016
Na zakończenie roku szkolnego 2015/16 przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Płońsku Pan Piotr Górecki przybył do naszej szkoły aby wręczyć czek Szkolnej Kasie Oszczędności
Więcej Wręczenie nagród członkom SKO.

Otrzęsiny I klasy gimnazjum

20.11.2015
Witamy ponownie w programie Talentowisko!!!. Jesteśmy uczniami klasy I gimnazjum i wzorem naszych starszych kolegów chcieliśmy przystąpić do konkursu "Spółdzielnia dobrych serc" - talenty mnożymy.
Więcej Otrzęsiny I klasy gimnazjum

Dzień Projektów

09.05.2014
30 kwietnia 2014 roku w Publicznym Gimnazjum w Jońcu uczniowie klasy II prezentowali swój projekt o oszczędzaniu.
Więcej Dzień Projektów