Lista szkół
Gimnazjum Publiczne w Ludwinie

Gimnazjum Publiczne w Ludwinie

Kontakt

Ludwin Kolonia
Ludwin 21-075

O naszej szkole

Gimnazjum w Ludwinie to nieduża wiejska szkoła, która łączy młodzież z okolicznych gmin. Posiada boisko do piłki nożnej, halę sportową do której przyjeżdżają ludzie z całego powiatu oraz kilkanaście kameralnych sal lekcyjnych.

BlogowiSKO szkoły

Edycja programu Talentowisko 2015/2016

31.03.2016
Czas na podsumowanie: - 175 uczniów w szkole, 76 członków SKO w tym 10 aktywnie działających, różnorodność i oryginalność działań: akcje charytatywne, działania profilaktyczne w ramach grupy PAT, spotkania naukowe, konkursy przedmiotowe, gry terenowe, wycieczki i współpraca z Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie w promowaniu i kreowaniu kultury zmuszającej do poszukiwania, myślenia i odnajdywania jej źródeł w tradycji polskiej.
Więcej Edycja programu Talentowisko 2015/2016

Jak się uczyć?

31.03.2016
Młodzież klas I podczas warsztatów prowadzonych przez psychologa z PPP w Łęcznej poznało techniki skutecznego uczenia się.
Więcej Jak się uczyć?

,,Tydzień muzyki 2016"

30.03.2016
,,Muzyka jest czymś niezwykłym. Pokazuje to jakimi ludźmi jesteśmy, wyraża to, co naprawdę chcemy powiedzieć, pokazuje to, co czujemy. Ale przede wszystkim muzyka otwiera nasze dusze i pomaga zrozumieć pewne rzeczy oraz spojrzeć na nie z optymizmem”
Więcej ,,Tydzień muzyki 2016"

Pomaluj mój świat…

30.03.2016
Deszczowa pogoda podczas tegorocznego festiwalu ,,Pomaluj mój świat" nie przeszkodziła zespołowi wokalnemu z naszego gimnazjum w prezentacji swoich talentów.
Więcej Pomaluj mój świat…

WIOSENNE PORZĄDKI

30.03.2016
W marcu uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielami, wzięli czynny udział w akcji ,,Wiosenne porządki wokół naszej szkoły" .
Więcej WIOSENNE PORZĄDKI

Ostatnia prosta

30.03.2016
W naszej szkole rozpoczęła się dla uczniów klas trzecich "Ostatnia prosta"-czyli podsumowanie powtórek materiału do egzaminów gimnazjalnych.
Więcej Ostatnia prosta

Święta Wielkanocne

30.03.2016
Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie z koła bibliotecznego wykonali wystawkę z życzeniami.
Więcej Święta Wielkanocne

NIE DAJ SIĘ GRYPIE !

26.03.2016
W środę odbył się krótki apel, na którym przybliżono uczniom główne sposoby ochrony przed wirusem grypy. Przedstawiono prezentację multimedialną pt. "Nie daj się grypie" oraz krótki film edukacyjny o przenoszeniu się wirusa grypy.
Więcej NIE DAJ SIĘ GRYPIE !

MENINGOKOKOM MÓWIMY NIE!

26.03.2016
Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w spotkaniu na temat "Nie! Dla meningokokom". Celem spotkania było informowanie młodzieży o następstwach zakażeń wywołanych przez meningokoki typu C oraz edukowanie o profilaktyce zachorowań.
Więcej MENINGOKOKOM MÓWIMY NIE!

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

26.03.2016
Młodzieży miała okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem, bezpiecznym zachowaniu w czasie oczekiwania na autobus szkolny, o pozycjach obronnych w przypadku kontaktu ze zwierzętami oraz o skutkach zabawy fajerwerkami.
Więcej SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Szkolne przedstawienie profilaktyczne

24.03.2016
„Profilaktyka i ty” to hasło programu, który zainspirował grupę teatralną naszego gimnazjum do przygotowania spektaklu „Noc nadziei”. Na przestawieniu poza uczniami i nauczycielami obecny był wójt Gminy Ludwin.
Więcej Szkolne przedstawienie profilaktyczne

Wielki Konkurs Wiedzy o Funduszach Europejskich

24.03.2016
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Wielkim konkursie wiedzy o funduszach europejskich”, którego organizatorem była Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Lubelskiego a fundatorem nagród Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.
Więcej Wielki Konkurs Wiedzy o Funduszach Europejskich

Warsztaty językowe ze studentami AIESEC

23.03.2016
W dniach 10-14 marca gościliśmy w naszej szkole studentów AIESEC'u. Studenci przybyli do nas z Gruzji, Malezji i Mongolii i poprowadzili warsztaty w języku angielskim dla uczniów naszego gimnazjum.
Więcej Warsztaty językowe ze studentami AIESEC

Wiosna z nutą SKO

21.03.2016
Cóż to było za szaleństwo, cóż to była za zabawa... zacznijmy od początku. W poniedziałek, 21 marca 2016 r., a więc w pierwszy dzień wiosny została zorganizowana w naszej szkole impreza pod hasłem ,,Wiosna z nutą SKO”.
Więcej Wiosna z nutą SKO

Wymarzona szkoła

19.03.2016
17. 03. 2016 r. młodzież z klas III gimnazjum wzięła udział w Lubelskich Targach Edukacyjnych "Edukacja 2016"mających na celu prezentację ofert edukacyjnych szkół ponadgimnazjalnych z terenu Lubelszczyzny.
Więcej Wymarzona szkoła

Wspólny głos przeciw uzależnieniom

19.03.2016
Co w życiu jest najważniejsze? Sukces? Wynik? Morderczy wyścig do celu? A kiedy już brakuje tchu, gdzie szukamy wsparcia? Co pomaga nam nie opaść z sił? Na te pytania odpowiada spektakl profilaktyczny „Sekret”.
Więcej Wspólny głos przeciw uzależnieniom

Wielkanoc okiem plastyka

19.03.2016
Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XVIII Powiatowym Konkursie Plastycznym Symbole i Tradycje Świąt Wielkanocnych pt. ,,Wielkanoc w moim domu".
Więcej Wielkanoc okiem plastyka

„Bezpieczny uczeń w sieci”

18.03.2016
Dla uczniów naszego Gimnazjum odbyły się warsztaty prowadzone przez pana Roberta edukatora zewnętrznego na temat zasad bezpiecznego zachowania się w sieci.
Więcej „Bezpieczny uczeń w sieci”

Dzień Kobiet w naszej szkole

15.03.2016
Z okazji Dnia Kobiet męska społeczność szkolna - Chłopcy i Panowie, przygotowała część artystyczną pt. "Od Ewy do teraźniejszości."
Więcej Dzień Kobiet w naszej szkole

„Niezapomniane chwile w Zamościu”

11.03.2016
Dzięki Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Oświatowych i Teresy Kras w Lublinie uczniowie klas I wraz z wychowawcami mieli możliwość uczestnictwa w wycieczce do Zamościa.
Więcej „Niezapomniane chwile w Zamościu”

Kiermasz Świąteczny

08.03.2016
Uczniowie naszej szkoły przygotowywali ozdoby świąteczne. Dochód z ich sprzedaży zasili kasę TALENTOWISKA.
Więcej Kiermasz Świąteczny

„Zemsta” on line

07.03.2016
Uczniowie klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum mieli okazję, nie wychodząc ze szkoły, obejrzeć spektakl teatralny.
Więcej „Zemsta” on line

Akcje charytatywne

06.03.2016
Pod patronatem Bractwa Kazimierza niedawno w naszej szkole odbyły się trzy akcje charytatywne.
Więcej Akcje charytatywne

Wycieczka do telewizji i nie tylko

05.03.2016
Zwiedzanie telewizji, wizyta w Muzeum Martyrologii „ Pod Zegarem”, spacer podziemiami lubelskimi i seans filmowy to program wycieczki, w której wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum.
Więcej Wycieczka do telewizji i nie tylko

Wielkie brawa dla Oli !!!

04.03.2016
Z ogromną przyjemnością informujemy, że wyjątkowe dzieła Aleksandry Potapiuk, znane nam ze szkolnej galerii ,,Zabłyśnij” mogą podziwiać także Włosi na wystawie, która odbywa się we Florencji w galerii ArtExpertise.
Więcej Wielkie brawa dla Oli !!!

„Czerwony Kapturek”

03.03.2016
Gminna Biblioteka Publiczna w Ludwinie zaprosiła naszą społeczność szkolną na premierę spektaklu kukiełkowego pt.”Czerwony Kapturek.
Więcej „Czerwony Kapturek”

„Magia Talentów” gimnazjalistów

01.03.2016
To było niezwykłe, magiczne popołudnie. Kolorowe światła, połyskujące gwiazdy, a w tej czarodziejskiej scenerii młodzież prezentująca swoje niecodzienne umiejętności.
Więcej „Magia Talentów” gimnazjalistów

SPOTKANIE Z MUZYKĄ

29.02.2016
Gawędziarz i muzyk ludowy z Żywca pan Jacenty Ignatowicz odwiedził naszą szkołę z niezwykłą lekcją muzyki.
Więcej SPOTKANIE Z MUZYKĄ

,, TU CIĘ SPOTYKAM ... "

26.02.2016
I Wojewódzki Konkurs Poezji Religijnej w Milejowie zmotywował pięć uczennic z naszej szkoły do twórczości literackiej na temat: „Tu Cię spotykam…”.
Więcej ,, TU CIĘ SPOTYKAM ... "

W SPICZYNIE ... NA URODZINACH

25.02.2016
PaTowicze i przyjaciele naszej małej społeczności czekali na dzień, w którym to odbyły się pierwsze urodziny grupy PaT Spiczyn. Z tej to okazji młodzież z naszego gimnazjum przygotowała dla milusińskich Patowiczów ze Spiczyna laurkę, słodki prezent, piosenkę w wykonaniu Marceliny, oraz pełen emocji spektakl teatralny zatytułowany "Sekret".
Więcej W SPICZYNIE ... NA URODZINACH

NASZA WSPÓLNA HISTORIA

24.02.2016
W tym roku szkolnym naszą szkołę odwiedziła delegacja uczniów z Ukrainy. Jak co roku oczekiwano z niecierpliwością na naszych gości. W piątek odbyło się spotkanie młodzieży ukraińskiej.
Więcej NASZA WSPÓLNA HISTORIA

MATEUSZ LAUREATEM KONKURSU RECYTATORSKIEGO

23.02.2016
Nasi sąsiedzi z Puchaczowa, uczniowie gimnazjum im. Jana Pawła II obchodzili Dzień Patrona. Z tej okazji ogłoszono konkursy mające uświetnić tę uroczystość. Oprócz konkursu plastycznego i konkursu na najlepszą prezentację multimedialną, przeprowadzono również eliminacje konkursu recytatorskiego.
Więcej MATEUSZ LAUREATEM KONKURSU RECYTATORSKIEGO

SUKCES GIMNAZJALISTEK!

22.02.2016
Aleksandra L., Sylwia B., Weronika D. - te 3 dziewczyny z klasy 3 b naszego gimnazjum pod opieką trenera, po wielu latach treningów oraz ciężkich zmagań, zakwalifikowały się na Mistrzostwa Europejskie w Badmintona które odbyły się w Danii.
Więcej SUKCES GIMNAZJALISTEK!

SUKCES GABRYSI I OLI!

21.02.2016
Dwie uczennice naszej szkoły brały udział w Archidiecezjalnym Konkursie Poezji Maryjnej pod hasłem Maryja Matka Miłosierdzia zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej.
Więcej SUKCES GABRYSI I OLI!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

20.02.2016
W naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji wolontariusze pod opieką nauczyciela bibliotekarza przygotowali spotkanie czytelnicze. W tym dniu czytano przez 15 minut w każdej klasie utwory poświęcone sylwetce papieża Polaka.
Więcej Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

ALCHEMICY POWRACAJĄ !!!

19.02.2016
Po długiej przerwie znów są wśród Nas – jedyni w swoim rodzaju, niepowtarzalni, wyjątkowi … ALCHEMICY.
Więcej ALCHEMICY POWRACAJĄ !!!

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

18.02.2016
J. W. Goethe powiedział, że ile języków znasz tyle razy jesteś człowiekiem. Rada Europy ustanowiła Dzień Języków Obcych pod nazwą Europejski Dzień Języków Obcych w celu propagowania ich w Europie. My wskazujemy na ich przydatność i potrzebę uczenia się.
Więcej EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

17.02.2016
Nasza przygoda rozpoczęła się tuż po 8 rano, gdy wyruszyliśmy w podróż do Sandomierza. Humory dopisywały wszystkim, w autokarze zajmowane miejsca zmieniały się co postój, tak aby wszyscy mogli się dobrze zapoznać. Podczas drogi nasz przewodnik, pan Łukasz, ciekawie opowiadał o mijanych miejscowościach.
Więcej WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

POKAZY Z FIZYKI

16.02.2016
W Instytucie Fizyki Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie odbyły się po raz kolejny POKAZY Z FIZYKI. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć pasjonatów tej nauki z naszego gimnazjum. Uczniowie z klas drugich i trzecich mogli podejrzeć prawa przyrody z zakresu optyki, elektryczności, aerodynamiki i fizyki jądrowej.
Więcej POKAZY Z FIZYKI

Kolejna edycja warsztatów teatralnych PaT

23.01.2016
W poniedziałek po lekcjach nasza grupa PaTowiczów wraz z opiekunkami spotkała się na kolejnych warsztatach teatralnych. Początkowo stworzyliśmy piękną laurkę urodzinową, a później rozpoczęły się warsztaty, które trwały do 19.
Więcej Kolejna edycja warsztatów teatralnych PaT

Lepiej rozumiem - skuteczniej działam

17.01.2016
„Lepiej rozumiem- skuteczniej działam” pod takim hasłem odbyła się w Lublinie IV konferencja programu „Profilaktyka a Ty”. Grupa PaT Ludwin, czyli gimnazjaliści z naszej szkoły również uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie oraz Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Swoją obecnością chcieliśmy udowodnić, że idea promowania mody na życie bez uzależnień jest nam bliska.
Więcej Lepiej rozumiem - skuteczniej działam

CZY TO MAGIA? NIE, TO CZYSTA CHEMIA!

14.01.2016
W poniedziałkowe przedpołudnie grupa „zaelektryzowanych” zaprosiła nas na niecodzienną lekcję nauki. Dwójka animatorów wcielając się w role uczonego mędrca oraz jego roztrzepanego pupilka - Jaskiniowca „stawała na głowie”, aby przekazać wiedzę naszym gimnazjalistom.
Więcej CZY TO MAGIA? NIE, TO CZYSTA CHEMIA!

Filharmonia w naszej szkole

30.12.2015
Zawsze warto wybrać się do filharmonii, teatru czy opery aby poobcować ze sztuką. Czasem artyści przyjeżdżają do nas. Tak też było kiedy to mury naszej szkoły rozbrzmiały dźwiękami instrumentów.
Więcej Filharmonia w naszej szkole

Piernikowo i mikołajkowo z grupą PaT

28.12.2015
Młodzież z grupy PaT wraz z opiekunami uczestniczyła w świątecznych warsztatach dekorowania pierników i przygotowywania prezentów świątecznych na Ogólnopolską Wigilię Społeczności PAT w Warszawie.
Więcej Piernikowo i mikołajkowo z grupą PaT

Szkolna Noc Profilaktyki

12.12.2015
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję przekonać się, jak wygląda szkoła nocą. Z 2 na 3 października 2015 r. odbyły się w naszej szkole integracyjne warsztaty teatralne do etiudy ,,Sekret” .
Więcej Szkolna Noc Profilaktyki

Warsztaty kartkowe

09.12.2015
Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w wymianie młodzieży z Węgier i Ukrainy. Oprócz zwiedzania ciekawych miejsc świetnie się bawimy i wzajemnie poznajemy.
Więcej Warsztaty kartkowe

Ogólnopolskie XIX Spotkanie Młodych na Polach Lednickich pod ,,Rybą"

21.11.2015
Zaoszczędzone pieniądze w roku szkolnym 2014/2015 przeznaczamy na wyjazd do Wielkopolski na Pola Lednickie ,,Pod Rybą". Uczestniczymy w Ogólnopolskim Religijnym Spotkaniu Młodych i odwiedzamy znane i nieznane miejsca na Szlaku Piastowskim.Jesteśmy wielopokoleniową drużyną - KOCHAMY WIELKOPOLSKĘ!
Więcej Ogólnopolskie XIX Spotkanie Młodych na Polach Lednickich pod ,,Rybą"

Piknik rodzinny ,,Czas na zdrowie”

25.04.2015
Prezentacja multimedialna, zdrowy poczęstunek, średniowieczny dziesięciobój, gry i zabawy dla dzieci oraz dawne tańce były udziałem 16 rodzin, które przybyły na I Piknik Rodzinny ,,Czas na zdrowie”.
Więcej Piknik rodzinny ,,Czas na zdrowie”

SZKOLNE OBCHODY DNIA ZIEMI ,,CZŁOWIEK - KTO TO TAKI ?”

25.04.2015
Od 15 lat młodzież Naszego Gimnazjum bierze udział w grze terenowej z okazji szkolnych obchodów Dnia Ziemi. W tym roku kończymy cykl ,,Bliżej Ziemi” , w którym z szacunkiem i troską pochylaliśmy się nad o Naszą Planetą rozwiązując niebanalne zadania w różnych miejscach: nad jeziorem Piaseczno, w rezerwacie Brzeziczno , na ścieżkach dydaktycznych PPN i od kilku lat na terenie Centrum Spotkań Kulturalnych w Ludwinie.
Więcej SZKOLNE  OBCHODY  DNIA  ZIEMI  ,,CZŁOWIEK - KTO  TO  TAKI ?”

XXXII Ogólnopolski Zlot Młodzieży PTSM ,,Stąd nasz ród"

24.04.2015
Nieprzerwanie od 15 lat młodzież naszej szkoły reprezentuje województwo lubelskie podczas historycznych zlotów ,,Stąd Nasz Ród” na terenie Wielkopolski. Bractwo Kazimierza zdobywa na nim nowe umiejętności rekonstrukcyjne, które wykorzystuje podczas lokalnych występów.
Więcej XXXII Ogólnopolski Zlot Młodzieży PTSM ,,Stąd nasz ród"

Tłusty Czwartek w Ludwinie- rodzinne smaki

11.05.2014
Co roku w Ludwinie odbywa się impreza o zasięgu powiatowym, zakończenie karnawału, ostatki. Dwoma słowy- Tłusty Czwartek. W tym roku dodatkowo z podtytułem- "rodzinne smaki". Imprezę tą jako "Bractwo Kazimierza" urozmaiciliśmy dwoma "średniowiecznymi" scenkami.
Więcej Tłusty Czwartek w Ludwinie- rodzinne smaki