Lista szkół
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu

Kontakt

ul. Armii Krajowej 7
Milicz 56-300

O naszej szkole

Jesteśmy szkołą przyjazną uczniowi, pomocną rodzicom, opierającą się w pracy wychowawczej z młodzieżą na uniwersalnych wartościach ogólnoludzkich. Szanujemy prawo każdego człowieka do odmienności myśli, poglądów, wyboru dróg życiowych. Zapewniamy równość szans i sprawiedliwość społeczną. Prowadzimy szeroki zakres działań lekcyjnych i pozalekcyjnych.

BlogowiSKO szkoły

TeatrzykowiSKO

30.03.2019
Tym pięknym przedstawieniem podsumowaliśmy uroczyście program TalentowiSKO w naszej szkole.
Więcej TeatrzykowiSKO

PlanszowiSKO!

27.03.2019
Z SKO gramy w MONOPOLY uczymy się przedsiębiorczości i gospodarowania pieniążkami.
Więcej PlanszowiSKO!

Dzień Wiosny

26.03.2019
Dzień Wiosny, w naszej szkole obfitował w mnóstwo zabawy i śmiechu. Z racji na duże zainteresowanie występami przed publicznością, Mam Talent został podzielony na dwie grupy: klasy I i II oraz klasy strasze. W pierwszej grupie wystąpiło aż 44 uczestników. Była recytacja, śpiew,taniec, pokazy karate, teakwondo, gra w piłkę, gwizdanie a nawet tabliczka mnożenia. Jury miało bardzo trudny orzech do zgryzienia. Wszystkie występy były piękne i bardzo pomysłowe.
Więcej Dzień Wiosny

PlanszowiSKO!

22.03.2019
W MONOPOLY gramy! Uczymy przedsiębiorczości i gospodarowania pieniążkami.
Więcej PlanszowiSKO!

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

12.03.2019
W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczestniczyliśmy w uroczystości na milickim skwerze. Delegacja dwóch pocztów sztandarowych w składzie: Wiktoria i Klaudia Krawczyk, Lidia Pierz, Kornelia Pawlak, Philip Schredl i Jakub Ostrycharz. Obecna była milicka grupa rekonstrukcyjna w której swoją rolę odegrali nauczyciel historii pan Tomasz Nowakowski jako major Zygmunt Szendzielarz "Łupaszka" oraz uczennica Oliwia Kątnik, która wcieliła się w Danutę Siedzikównę. Pani dyrektor Krystyna Piosik w imieniu naszej szkoły złożyła pod krzyżem znicz.
Więcej Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

TALENTY CHEMICZNE

12.03.2019
Powiatowy Konkurs Chemiczny Konkurs odbył się 20.02.2019r. Do konkursu przystąpiło 31 uczniów, szkół powiatu milickiego . Uczniowie reprezentowali szkoły: Szkołę Podstawową nr 2 w Miliczu, Zespół Szkół w Krośnicach, Szkołę Podstawową we Wróblińcu, Szkołę Podstawową w Sułowie, Szkołę Podstawowa w Bukowicach oraz Szkołę Podstawowa nr 1 w Miliczu
Więcej TALENTY CHEMICZNE

NAJLEPSZA Z NAJLEPSZYCH

04.03.2019
Z dumą informujemy, że uczennica klasy 3f gimnazjum ZUZANNA KŁOSOWSKA odniosła ogromny sukces w konkursie „zDolny Ślązak Gimnazjalista” z języka polskiego, otrzymując tytuł laureata. Uczennica z powodzeniem przeszła etap szkolny, do którego w woj. dolnośląskim przystąpiło ponad 6 tys. uczniów, etap powiatowy i dwuetapowy -składający się z części pisemnej i ustnej- finałowy i została laureatką, warto dodać jedyną w powiecie. Nauczycielem języka polskiego oraz opiekunem merytorycznym przygotowującym do konkursu była p. Małgorzata Maciejewska.
Więcej NAJLEPSZA Z NAJLEPSZYCH

Tak bawiliśmy się na dyskotece charytatywnej

04.03.2019
28 lutego w naszej szkole odbyła się charytatywna dyskoteka karnawałowa oraz kiermasz ciast, w których wzięli udział uczniowie klas IV, V, VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum. Dyskoteka była kolejnym z naszych działań podjętych w ramach Anielskiego Festiwalu na rzecz Michalinki Plewki. Podczas imprezy udało nam się zebrać 584,99 zł.
Więcej Tak bawiliśmy się na dyskotece charytatywnej

AnielSK(O)i Festiwal nabiera rozgłosu!

28.02.2019
Już niejednokrotnie pisano o nas w gazetach oraz na Facebooku. Niesłychaną sławę naszym Aniołom przyniosły wywiady z panem Sebastianem Stellmachem, które można było usłyszeć na antenie radia WAWA.
Więcej AnielSK(O)i Festiwal nabiera rozgłosu!

RadioWAWAwiSKO

28.02.2019
Nasi uczniowie opowiadają o swoich działaniach na antenie radia WAWA!
Więcej RadioWAWAwiSKO

Walentynkowe pocztowiSKO

19.02.2019
Dzisiaj na całym świecie obchodzimy coroczne święto zakochanym, czyli Walentynki! Z tej okazji Samorząd Uczniowski otworzył pocztę walentynkową. Walentynek było ponad 150, a każda wyjątkowa.
Więcej Walentynkowe pocztowiSKO

SP1 FERIE SPĘDZA AKTYWNIE!

12.02.2019
W dniach 4 - 6 luty 2019r. grupa 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu aktywnie spędzała ferie zimowe w Ośrodku Narciarskim „Czarna Góra”.
Więcej SP1 FERIE SPĘDZA AKTYWNIE!

HISTORIA POWSTANIA NASZYCH ANIOŁÓW!!!

08.02.2019
Od początku trwania Anielskiego Festiwalu w naszej szkole uczniowie zgromadzili ponad 40 kg maki i ok. 30 kg soli. Do tej pory powstało z nich już 95 figurek. Figurki Aniołków, które wytwarzamy w naszej szkolnej manufakturze wykonane są z masy solnej według naszej tajemnej receptury. Aniołki powstają na tekturowym stelażu i są wypiekane przez kilka godzin w piekarniku w temperaturze ok.100˚C aż do uzyskania odpowiedniej twardości i trwałości. Kolejnym etapem jest malowanie figurek farbą akrylową. Na koniec zabezpieczamy nasze rękodzieło lakierem akrylowym. Cały dochód ze sprzedaży Aniołków Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu przeznacza na rzecz Michalinki Plewki.
Więcej HISTORIA POWSTANIA NASZYCH ANIOŁÓW!!!

UWAGA LICYTACJA!!!

01.02.2019
Na facebookowym profilu UKS Szkółki Piłkarskiej Milicz można licytować nasze Anioły!!!
Więcej UWAGA LICYTACJA!!!

ROZWIŃ SKRZYDŁA!

31.01.2019
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać."
Więcej ROZWIŃ SKRZYDŁA!

ZAPROŚ DO SIEBIE ANIOŁA!

31.01.2019
,,Anioły są tylko pretekstem do pokazywania świata, którego nie widać bezpośrednio za oknem, ale który istnieje na pewno. Jest to świat międzyludzkich relacji, uczuć i wartości mi bliskich, jak pogoda ducha, śmiech i życiowy dystans. Anioły dają także szansę ucieczki od opisywania otaczającej nas rzeczywistości, która mnie nudzi i nie znajduję w niej bezpośrednio szczególnych bodźców do pracy."
Więcej ZAPROŚ DO SIEBIE ANIOŁA!

WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ!

31.01.2019
Rozwiń skrzydła! Uwierz w siebie! Pracuj wytrwale! Cierpliwym bądź! Podziel się z innymi! Nie licz na nagrodę!
Więcej WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ!

FESTIWAL ANIOŁÓW - KOLEJNE DZIAŁANIE

31.01.2019
Jak się okazuje śpiewanie i pomaganie doskonale idą w parze!!! Stąd pomysł naszych TalentowiSKOwiczów na organizację kolejnego kiermaszu charytatywnego na rzecz małej Michalinki właśnie podczas II Milickiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.
Więcej FESTIWAL ANIOŁÓW - KOLEJNE DZIAŁANIE

II MILICKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK ZA NAMI

31.01.2019
Szkoła Podstawowa nr 1 w Miliczu jest nie tylko kuźnią talentów, ale i pomaga odkrywać te talenty u innych! Nie byłoby to możliwe bez finansowego wsparcia sponsorów takich jak Bank Spółdzielczy w Miliczu! Za hojność szczerze dziękujemy!!!
Więcej II MILICKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK ZA NAMI

Ostatni taki bal...

29.01.2019
Tegoroczny Bal Gimnazjalny przyciągnął szczególną uwagę lokalnych mediów, gdyż to ostatni rocznik uczniów gimnazjum opuszczający w tym roku mury naszej szkoły.
Więcej Ostatni taki bal...

AnielSK(O)ie Warsztaty

29.01.2019
Po raz kolejni nasi TalentowiSKOwicze wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których powstały okazałe Anioły!
Więcej AnielSK(O)ie Warsztaty

TALENTY PLASTYCZNE

29.01.2019
14 grudnia nastąpiło ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu plastycznego na projekt kartki pocztowej o tematyce świątecznej i zimowej organizowanego przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.
Więcej TALENTY PLASTYCZNE

Pomagamy naszej koleżance

16.01.2019
W styczniu uczniowie kl. 3b zorganizowali kiermasz, z którego środki przeznaczyli na pomoc w odbudowie domu swojej koleżanki z klasy, który spłonął doszczętnie w Święta Bożego Narodzenia w nocy z 24 na 25 grudnia.
Więcej Pomagamy naszej koleżance

MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

10.01.2019
Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcje zbiórki zniczy w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocalić od zapomnienia” oraz zbiórki pieniędzy na odnowienie polskich kresowych cmentarzy.
Więcej MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

Orszak Trzech Króli - 2019

06.01.2019
6 stycznia 2019 r. w Święto Trzech Króli mieszkańcy Milicza dołączyli po raz trzeci do setek miast świata, które w Orszaku Trzech Króli udały się do Stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka.
Więcej Orszak Trzech Króli - 2019

KREATYWNY RECYKLING

06.01.2019
Kreatywny recykling okazał się kolejny raz idealnie nawiązywać do tematu lekcji plastyki, a mianowicie instalacji i asamblażu realizowanego w klasach siódmych.
Więcej KREATYWNY RECYKLING

Jasełka

06.01.2019
Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 1 im. M.Kopernika w Miliczu pod przewodnictwem siostry Asumpty 21 grudnia 2018 r. wystawiła Jasełka Bożonarodzeniowe .
Więcej Jasełka

MITOLOGICZNA NOC W BIBLIOTECE

06.01.2019
Tradycyjnie już przed świętami, tym razem w piątek, 14 grudnia, w godzinach wieczornych - odbyła się impreza literacka pod nazwą „Noc w bibliotece”. Tematem tej edycji była mitologia grecka.
Więcej MITOLOGICZNA NOC W BIBLIOTECE

Podsumowanie Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

06.01.2019
W związku z obchodzoną w minionym roku przez naszą Ojczyznę 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości w naszej szkole wiele się działo. Opracowany został SZKOLNY PROGRAM OBCHODÓW 100-lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ, który obejmował wiele różnych działań. A oto podsumowanie tego niezwykle ważnego roku dla naszej szkoły.
Więcej Podsumowanie Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym

16.12.2018
16 grudnia w niedzielę nasi talentowiskowicze pojawili się ze swoim charytatywnym projektem na milickim Jarmarku Bożonarodzeniowym.
Więcej Na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Na milickim targowisku

15.12.2018
W sobotę 15 grudnia nasi talentowiskowicze podjęli kolejne działania w ramach Festiwalu Aniołów. W celu spieniężenia wykonywanych przez uczniów i nauczycieli ozdób świątecznych, figurek oraz kartek bożonarodzeniowych wolontariusze z milickiej jedynki zorganizowali kiermasz na milickim targowisku.
Więcej Na milickim targowisku

Wizyta przyjaciół z Gruzji. Wspomnienia...

15.12.2018
W poniedziałek 3 grudnia powitaliśmy w naszej Szkole delegację młodzieży z Gruzji wraz z opiekunami. Ich wizyta była konsekwencją umowy o współpracy zawartej między miastem Kobuleti a gminą Milicz. W październiku uczniowie z Jedynki poznawali kulturę gruzińską podczas tygodniowego pobytu w tym pięknym kraju
Więcej Wizyta przyjaciół z Gruzji. Wspomnienia...

Łańcuch dobra

11.12.2018
TWORZYMY ŁAŃCUCH DOBRA Klasy 7 wzięły udział w akcji bicia rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru dla dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB.
Więcej Łańcuch dobra

Mikołajkowa wycieczka klas VII

11.12.2018
6 grudnia w Mikołajki klasy siódme pod opieką pani Iwony Jaworskiej - opiekunki naszej SKO ;-) i pana Tomasza Nowakowskiego pojechały na wycieczkę do Wrocławia.
Więcej Mikołajkowa wycieczka klas VII

Doświadczenia chemiczne

11.12.2018
W mikołajkowe południe uczniowie klas 4,5 i 8 oraz goście z Gruzji wzięli udział w pokazie doświadczeń chemicznych.
Więcej Doświadczenia chemiczne

Hospicjum dla Dzieci z Wrocławia – akcja Pola Nadziei

03.12.2018
Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Wołoszyn, przygotowali ozdoby świąteczne : kartki, bombki, anioły. Ozdoby te trafią do wrocławskiego hospicjum. Będzie je można znaleźć na Jarmarku Świątecznym na Wrocławski Rynku. Pozyskane w ten sposób pieniądze ze sprzedaży tafią do chorych dzieci.
Więcej Hospicjum dla Dzieci z Wrocławia – akcja Pola Nadziei

FESTIWAL ANIOŁÓW NA RZECZ MICHALINKI PLEWKI

02.12.2018
Rusza Anielski Festiwal – POMOC DLA MICHALINKI Przyłącz się do akcji i pomóż chorej na bardzo rzadką i okrutną chorobę genetyczną EB - Pęcherzowe oddzielanie się naskórka Michalince Plewce!!! Pomóc możesz na wiele sposobów, a oto niektóre z nich:
Więcej FESTIWAL ANIOŁÓW NA RZECZ MICHALINKI PLEWKI

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

02.04.2017
30 marca 2017 r. uczniowie klas drugich naszej szkoły uczestniczyli już po raz kolejny w spotkaniu z podróżnikiem - panem Bolesławem Grabowskim. Tym razem opowiadał on o swojej ostatniej podróży do Ziemi Świętej. Pan Grabowski przybliżył nam kulturę, tradycje, geografię Izraela i Jordanii.
Więcej SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

Sezon rowerowy rozpoczęty

30.03.2017
25 marca odbył się pierwszy w tym roku rajd rowerowy. Długo wyczekiwana słoneczna sobota wreszcie nadeszła. Uzbrojeni w lornetki , ruszyliśmy w teren. Ptaki najwyraźniej zostały poinformowane o zbliżającej się grupie ornitologów z gimnazjum, ponieważ wręcz paradowały przed nami. Przepiękny w pełnej krasie kogut bażanta, oczarował nas już nad Młynówką.
Więcej Sezon rowerowy rozpoczęty

Etap szkolny Powiatowego Konkursu o Zdrowiu.

27.03.2017
W piątek tj. 17.03.2017 r. odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu o Zdrowiu. Jego wyniki przedstawiają się następująco : - pierwsze miejsce : Krzysztof Lorek ( kl. 3c ) - drugie miejsce : Julia Banaszek (kl.3a ) -trzecie miejsce : Julia Kubasik ( kl. 3a ) oraz Klaudia Szel ( kl. 2a). W czwartek ( 23.03.2017 r.) , na czwartej godzinie lekcyjnej, odbędzie się dogrywka pomiędzy uczennicami, które zajęły trzecie miejsce, ponieważ do etapu powiatowego może zakwalifikować się trz
Więcej Etap szkolny Powiatowego Konkursu o Zdrowiu.

PIŁKA RĘCZNA – ZWYCIĘSTWO CHŁOPCÓW I III MIEJSCE DZIEWCZĄT W ZAWODACH GMINNYCH

17.03.2017
W dniach 7- 8 marca 2017r. w hali przy Gimnazjum w Miliczu odbyły się zawody gminne w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców ( Gimnazjada ). W turnieju dziewcząt ( 7 marca ) brały udział 4 szkoły: Gimnazjum Milicz, Gimnazjum Sułów, Gimnazjum Wróbliniec i Gimnazjum AD Astra Milicz, natomiast w turnieju chłopców ( 8 marca ) rywalizowały 3 zespoły: Gimnazjum Milicz, Gimnazjum Sułów i Gimnazjum Wróbliniec Grano systemem „każdy z każdym” - dziewczęta 2x8 min., chłopcy 2x12 min.
Więcej PIŁKA RĘCZNA – ZWYCIĘSTWO CHŁOPCÓW I III MIEJSCE DZIEWCZĄT W ZAWODACH GMINNYCH

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

17.03.2017
Dnia 1 marca przy Skwerze Żołnierzy Wyklętych w Miliczu odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Więcej CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

Ciekawe ferie

26.02.2017
Kolejną atrajkcją dla naszych gimnazjalistów podczas ferii był wyjazd do kina.
Więcej Ciekawe ferie

Ośrodek Narciarski „Czarna Góra”.

26.02.2017
W dniach od 15 do 17 lutego grupa uczniów z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu aktywnie spędzała ferie zimowe przebywając na zimowisku w Ośrodku Narciarskim „Czarna Góra”.
Więcej Ośrodek Narciarski „Czarna Góra”.

BAL GIMNAZJALNY 2017

13.02.2017
W sobotę 4 lutego na balu gimnazjalnym w restauracji Kaskada we Wszewilkach bawili się uczniowie pięciu klas trzecich Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu. Był staropolski polonez, część artystyczna, przemowy i impreza do pólnocy.
Więcej BAL GIMNAZJALNY 2017

PIŁKA SIATKOWA – DZIEWCZĘTA I CHŁOPCY MISTRZAMI POWIATU

08.02.2017
W dniu 07.02.2017r w hali przy Gimnazjum w Miliczu odbył się gminny turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców ( Gimnazjada ). W turnieju brały udział następujące szkoły: Gimnazjum Milicz, Gimnazjum Sułów Gimnazjum „Ad Astra” Milicz, Gimnazjum IT Milicz, Grano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów
Więcej PIŁKA SIATKOWA – DZIEWCZĘTA I CHŁOPCY MISTRZAMI POWIATU

Spotkanie z radcą prawnym.

08.02.2017
6 lutego 2017 r. w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów z radcą prawnym z Okręgowej Izby Radców Prawnych panem Robertem Staszewskim, który jest koordynatorem ds. edukacji prawnej w szkołach. Spotkania miały na celu zapoznanie uczniów z zawodem radcy prawnego i innymi zawodami prawniczymi takimi jak adwokat, prokurator, sędzia, notariusz czy komornik.
Więcej Spotkanie z radcą prawnym.

" Fizyka nie taka straszna"

06.02.2017
Dnia 03.02.2017 r. odbył się szkolny etap konkursu fizycznego " Fizyka nie taka straszna" W konkursie uczestniczyło 13 uczniów klas drugich i trzecich.
Więcej " Fizyka nie taka straszna"

XII Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje

06.02.2017
1 lutego 2017r odbył się XII Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje w Sułowie. W konkursie wzięli udział uczniowie pięciu gimnazjów z powiatu milickiego: z Sułowa, Milicza, Wróblińca i Bukowic. Organizatorami konkursu, prowadzącymi i komisją konkursową byli pracownicy naukowi Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego wydziałów chemicznych naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Wiktor Pielok, Karolina Kowalska, Julia Banaszek , Patrycja Krawczyk, Nikola Ochman.
Więcej XII Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje

Realizacja projektu BAKCYL w naszej szkole

01.02.2017
31 I uczniowie klasy II c wzięli udział w 2-godzinnych warsztatach w ramach realizacji nowatorskiego projektu „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL”. Zajęcia z bankowości zatytułowane: „Twoje pieniądze” i „Pożyczaj z głową” poprowadziła p. Alina Korzeniowska- pracownik Banku spółdzielczego w Miliczu
Więcej Realizacja projektu BAKCYL w naszej szkole

Mistrze klasa 3E

01.02.2017
Dnia 28 stycznia 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Szkoły Klas 3 w Halowej Piłce Nożnej. Do turnieju zgłosiły się 4 klasy : 3E, 3A, 3D oraz klasa 3C. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 3 E, która wygrała wszystkie mecze i stanęła na najwyższym stopniu podium ! Końcowa klasyfikacja: miejsce 1 – 3E miejsce 2 – 3A miejsce 3 – 3D miejsce 4 – 3C
Więcej Mistrze klasa 3E

Tenis stołowy – I miejsce chłopców w zawodach gminnych !!!

01.02.2017
W dniu 24.01.2017 r. w Sułowie odbył się Gminny turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców w ramach Gimnazjady Młodzieży. W zawodach brały udział następujące szkoły: Gimnazjum w Miliczu, Gimnazjum Ad Astra Milicz, Gimnazjum w Sułowie, Gimnazjum we Wróblińcu, Gimnazjum IT Milicz. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna chłopców z naszej szkoły która wygrała wszystkie swoje mecze i zajęła I miejsce w turnieju – Gratulujemy !!!
Więcej Tenis stołowy – I miejsce chłopców w zawodach gminnych !!!

XVIII Festiwal Kolęd i Pastorałek w Sułowie

01.02.2017
W niedzielę 22 stycznia odbył się XVIII Festiwal Kolęd i Pastorałek w Sułowie. Konkurencja była bardzo duża .Nasi uczniowie dzielnie walczyli pokazując swój talent. Z naszej szkoły udział wzięli: Amelia Duża, Czarek Głogosz, Patrycja Kuśnierz, Emilia Karbowska, Marysia Wilgosz, Kasia Pyrka, Kasia Staniszewska, Wiktoria Kolekta, Wiktoria Rogowiec, Patrycja Kusicielek, Maja Bronowicka, Lisa Czop, Weronika Malinowska, Oliwia Ochman, Beata Szneka, Zuzia Marciniak, Magda Okniańska, Natalia i Klaudia
Więcej XVIII Festiwal Kolęd i Pastorałek w Sułowie

Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny

23.01.2017
Laureatki Szkolnego Konkursu Ortograficznego Patrycja Krawczyk kl. 3c, Anna Kaźmierczak kl. 3d oraz Natalia Dyrcz kl. 3a wzięły udział w czwartek 19.01.2017 r. Międzygimnazjalnym Konkursie Ortograficznym w Sułowie.
Więcej Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny

MISTRZEM KLASA 2 D !

21.01.2017
Dnia 14 stycznia odbyły się MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS 2 w halowej piłce nożnej do rywalizacji przystąpiły klasy 2A, 2B i 2D. Bezkonkurencyjna okazała się klasa 2D, która wygrała wszystkie mecze, 2 miejsce zajęła klasa 2a natomiast na najniższym stopniu podium stanęła klasa 2B.
Więcej MISTRZEM KLASA  2 D !

Olimpiada Przyrodnicza - etap powiatowy

21.01.2017
Dnia 19 stycznia 2017 roku w Społecznym Gimnazjum „Ad Astra” odbył się powiatowy etap Olimpiady Przyrodniczej. W rywalizacji należało wykazać się wiedzą z czterech przedmiotów ścisłych takich jak: biologia, geografia, chemia i fizyka. Naszą szkołę w 1 etapie konkursu (test) reprezentowało troje uczniów : Nikola Ochman Paweł Mądroszkiewicz Julia Krysiak
Więcej Olimpiada  Przyrodnicza - etap powiatowy

III Mecz Matematyczny

18.01.2017
W dniu 18 stycznia 2017 roku drużyna w składzie: Wiktor Pielok, Jakub Jaśków, Cyprian Karbowski, Sandra Kusicielek, Anna Kaźmierczak, Julia Krysiak, Karolina Kowalska, Monika Włodarczyk, Amelia Bereźnicka, Paulina Hutniak rywalizowała z drużyną Gimnazjum ze Żmigrodu w trzecim meczu eliminacyjnym w ramach XVI Dolnośląskich Meczy Matematycznych.
Więcej III Mecz Matematyczny

Pierwsza pomoc.

18.01.2017
W czwartek uczniowie klasy I f uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez ratownika medycznego - p. Agnieszkę Penconek.
Więcej Pierwsza pomoc.

Zbiórka Żywności

04.01.2017
Już po raz kolejny odbyła się zbiórka żywności zorganizowana przez OPS w Miliczu i Caritas i PCK.
Więcej Zbiórka Żywności

II HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM W MILICZU

20.12.2016
W dniu 20.12 2016r. w hali przy Gimnazjum w Miliczu odbył się II Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Miliczu. W turnieju brały udział szkoły gimnazjalne: GM. Milicz, GM. Cieszków, GM. Sułów, GM. Żmigród, GM. Wróbliniec, GM. Ad Astra Milicz, GM Bukowice, GM. Krośnice
Więcej II HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM W MILICZU

Filmowa Gala Oskarowa podsumowująca projekt "Razem w pełni sprawni"

19.12.2016
16 grudnia 6 najbardziej zaangażowanych uczennic tj. Natalia Kantorczyk, Patrycja Kuśnierz, Natalia Dyrcz, Maja Mikołajczak, Aleksandra Brygider i Wiktoria Szumna wraz z opiekunami p. A. Florkowską- Sip i p. K. Józefiak wzięło udział w gali podsumowującej w tegoroczną edycję projektu „Razem w pełni sprawni”, która miała miejsce w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu. W czasie uroczystości rozdane zostały statuetki dla twórców najlepszych etiud filmowych dotyczących niepełnosprawności, to
Więcej Filmowa Gala Oskarowa podsumowująca projekt "Razem w pełni sprawni"

Koncert kolęd

18.12.2016
Okazuje się, że w naszej szkole nie brakuje talentów muzycznych. 15 grudnia odbył się konkurs Kolęd i Pastorałek. Udział wzięli: Natalia i Klaudia Kantorczyk, Amelia Duża, Cezary Głogosz, Kamila Jasińska, Malwina Rosikoń, Sandra Kusicielek, Marysia Wilgosz, Patrycja Kuśnierz, Emila Karbowska, Wiktoria Szyndrowska, Kornelia Pawlak.
Więcej Koncert kolęd

"Archipelag Skarbów"

18.12.2016
W dniach 15-16 grudnia 2016 r. uczniowie klas II i III, nauczyciele i rodzice uczestniczą w realizacji Programu Profilaktyki Zintegrowanej "Archipelag Skarbów". Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i do czekania z seksem aż do małżeństwa. Archipelag Skarbów pokazuje młodym ich ogromny pozytywny potencjał- zupełnie inaczej niż o młodzieży mówią masowe media.
Więcej "Archipelag Skarbów"

Akcja jabłka

18.12.2016
Po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy mogą się delektować jabłkami dostarczonymi tym razem z naszego województwa.
Więcej Akcja jabłka

Konkurs Matematyczny KOMA - finał.

12.12.2016
W dniu 10 grudnia 2016 r. dwie uczennice naszego gimnazjum: Julia Krysiak 3 b i Karolina Kowalska 2 c wzięły udział w XII Finale Konkursu Matematycznego KOMA, który jest organizowany przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego.
Więcej Konkurs Matematyczny KOMA - finał.

„zDolny Ślązak” z języka niemieckiego

08.12.2016
5 grudnia nasza szkoła organizowała wspólnie z Kuratorium Oświaty i Wyższą Szkołą Filologiczną etap powiatowy konkursu z języka niemieckiego – „zDolny Ślązak”. Uczestnikami było 7 uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Nasz powiat reprezentowała młodzież z naszego gimnazjum- 2 uczniów, również 2 z Zespołu Szkół i Przedszkola w Krośnicach i po 1 osobie z Gimnazjum Ad Astra, Gimnazjum we Wróblińcu i z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Cieszkowie.
Więcej „zDolny Ślązak” z języka niemieckiego

Mikołajki

06.12.2016
Do naszego gimnazjum zawitał św. Mikołaj wraz ze swoją Śnieżynką.
Więcej Mikołajki

KOSZYKÓWKA – AWANS CHŁOPCÓW DO FINAŁU STREFY WROCŁAWSKIEJ !!!

04.12.2016
W dniu 2 grudnia 2016 r. w hali OKR ATOL w Oleśnicy odbył się Finał Międzypowiatowy w koszykówce chłopców ( Gimnazjada ). W zawodach prawo startu miały drużyny które zwyciężyły w turniejach eliminacyjnych ( 3 turnieje ) Finału Mięzypowiatowego. Do ścisłego finału zakwalifikowały się drużyny z ; GM. 3 Oleśnica, GM. Kamieniec Wrocławski i GM. im. Mikołaja Kopernika w Miliczu. Wielki sukces w turnieju odnieśli chłopcy z Gimnazjum w Miliczu którzy dzięki zwycięstwu nad gimnazjalistami z Kamieńca Wro
Więcej KOSZYKÓWKA – AWANS CHŁOPCÓW DO FINAŁU STREFY WROCŁAWSKIEJ !!!

GMINNY KONKURS WIEDZY O AIDS

03.12.2016
Pierwszego grudnia , w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS, w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o AIDS. Brali w nim uczniowie z pięciu gimnazjów z gminy Milicz.
Więcej GMINNY KONKURS WIEDZY O AIDS

Lekcja języka francuskiego.

01.12.2016
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły ( klasa 1 F) mieli możliwość wzięcia udziału w lekcji języka francuskiego prowadzonej przez wolontariuszkę z Francji - Melissę.
Więcej Lekcja języka francuskiego.

Choinka.

01.12.2016
Choinka samorządowa już przystrojona i czeka na pierwszy śnieg.
Więcej Choinka.

Dzień kapcia.

01.12.2016
W pierwszy dzień grudnia, w naszej szkole, wszyscy miłośnicy domowego obuwia, uczcili dzień kapcia.
Więcej Dzień kapcia.

KLASA 1 E MISTRZEM SZKOŁY !

29.11.2016
Dnia 26 listopada odbyły się Mistrzostwa Szkoły Klas I w Halowej Piłce Nożnej. Do rozgrywek przystąpiły 4 klasy : klasa 1 C, klasa 1 D, klasa 1 E oraz klasa 1 F. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym.
Więcej KLASA  1 E  MISTRZEM SZKOŁY !

KOSZYKÓWKA – ZWYCIĘSTWO CHŁOPCÓW W TURNIEJU ELIMINACYJNYM FINAŁU MIĘDZYPOWIATOWEGO !!!

29.11.2016
W dniu 28 listopada 2016 r. drużyna chłopców z Gimnazjum w Miliczu brała udział w jednym z 3 turniejów eliminacyjnych ( 3 grupy eliminacyjne po 3 zespoły ) Finału Międzypowiatowego Gimnazjady Młodzieży w Koszykówce. W turniejach prawo startu miały reprezentacje szkolne które zwyciężyły w poszczególnych zawodach powiatowych Strefy Wrocławskiej ( 9 powiatów ). Nasza drużyna swoje mecze rozgrywała w Obornikach Śląskich ( grupa A ) rywalizując z gimnazjalistami z Zawoni i Brzegu Dolnego, pozostałe
Więcej KOSZYKÓWKA – ZWYCIĘSTWO CHŁOPCÓW W TURNIEJU ELIMINACYJNYM FINAŁU MIĘDZYPOWIATOWEGO !!!

KOMA 2016

26.11.2016
W tym tygodniu w naszym gimnazjum już po raz kolejny odbył się wykład w ramach konkursu matematycznego KOMA.
Więcej KOMA 2016

Szyjemy Zośki

24.11.2016
Efektem naszej pracy są Zośki, które przekażemy na lekcje wychowania fizycznego.
Więcej Szyjemy Zośki

Zajęcia integracyjne z psychologiem.

24.11.2016
W listopadzie w klasach pierwszych naszej szkoły odbyły się zajęcia integracyjne z psychologiem -p. Bożeną Ośko - z Powiatowego Centrum Edukacyjnego i Psychologiczno – Pedagogicznego w Miliczu.
Więcej Zajęcia integracyjne z psychologiem.

Warsztaty chemiczne w Małej Skali

24.11.2016
24 listopada uczniowie klasy 1c oraz 3a i 3c uczestniczyli w warsztatach chemicznych w Liceum Ogólnokształcącym im H. Kołłątaja w Krotoszynie. Organizatorami warsztatów byli pracownicy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wydziału chemii z Torunia.
Więcej Warsztaty chemiczne w Małej Skali

Projekt "Alfa"

23.11.2016
W dniu 23. 11. 2016 r. uczniowie naszej szkoły zostali przeszkoleni przez milickich policjantów w ramach programu „ALFA”.
Więcej Projekt "Alfa"

V MIEJSCE NA DOLNYM ŚLĄSKU !

23.11.2016
Dnia 21 listopada 2016 roku odbył się FINAŁ DOLNOŚLĄSKI GIMNAZJADY MŁODZIEŻY W BADMINTONIE DZIEWCZĄT. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały Aleksandra Wesołowska, Kornelia Pawlak oraz Karolina Jasińska. W wyniku losowania 12 najlepszych szkół , które zostały wyłonione we wcześniejszych etapach rozgrywek zostały podzielone na 4 grupy.
Więcej V MIEJSCE NA DOLNYM ŚLĄSKU !

KOSZYKÓWKA – I MIEJSCE CHŁOPCÓW i III MIEJSCE DZIEWCZĄT W ROZGRYWKACH NA ETAPIE GMINNYM ( GIMNAZJADA MŁODZIEŻY )

16.11.2016
W dniach 15 -16 listopada 2016 r. w hali przy Gimnazjum w Miliczu odbyły się Gminne Turnieje Piłki Koszykowej Dziewcząt i Chłopców w ramach Gimnazjady Młodzieży. Zarówno w turnieju dziewcząt jak i chłopców rywalizowały ze sobą 4 szkoły gimnazjalne : Gimnazjum Milicz, Gimnazjum Ad Astra Milicz, Gimnazjum Wróbliniec i Gimnazjum Sułów. Dziewczęta swoje mecze rozgrywały 15 listopada natomiast chłopcy 16 listopada. Podczas turnieju dziewcząt grano systemem „każdy z każdym” 4x5min., natom
Więcej KOSZYKÓWKA – I MIEJSCE CHŁOPCÓW i III MIEJSCE DZIEWCZĄT W ROZGRYWKACH NA ETAPIE GMINNYM ( GIMNAZJADA MŁODZIEŻY )

SPOTKANIE Z MAŁYM KSIĘCIEM

15.11.2016
…miało miejsce 14.11.2016r. w auli I LO za sprawą Teatru Neon, który prezentował spektakl oparty na motywach książki A. de Saint- Exupery.
Więcej SPOTKANIE  Z MAŁYM KSIĘCIEM

Uwaga uczniowie!

14.11.2016
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji prowadzi, w ramach której zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie na spot filmowy dotyczący bezpieczeństwa przeciwpożarowego i i zagrożenia tlenkiem węgla.
Więcej Uwaga uczniowie!

Konkurs Plastyczny "Ziemia Milicka - Czar Natury, Moc Kultury"

14.11.2016
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym na kartkę pocztową pt. „ZIEMIA MILICKA – CZAR NATURY, MOC KULTURY” przeznaczony dla dzieci i młodzieży, organizowanym przez Gminę Milicz, Pocztę Polską S.A., Ośrodek Kultury w Miliczu oraz Bibliotekę Publiczną w Miliczu.
Więcej Konkurs Plastyczny "Ziemia Milicka - Czar Natury, Moc Kultury"

11 Listopada

14.11.2016
Dnia 11.11. poczet sztandarowy wraz z opiekunami: p. A. Andruszczyszyn i A. Florkowską- Sip uczestniczył we mszy świętej odprawionej za ojczyznę w 98 rocznicę odzyskania niepodległości.
Więcej 11 Listopada

WALECZNI BADMINTONIŚCI !

08.11.2016
8 listopada odbył się Finał Strefy Wrocławskiej dziewcząt i chłopców w badmintonie. Wśród chłopców do rywalizacji przystąpiło 12 szkół natomiast wśród dziewcząt 13 reprezentacji. Chłopcy w składzie Kamil Pachurka, Emil Dopieralski oraz Bartosz Nowicki w grupie pewnie wygrali swoje mecze 3:0 a ich rywalami byli uczniowie Gimnazjum w Sobótce oraz uczniowie Gimnazjum w Siechnicach. Tym samym nasza reprezentacja awansowała do ćwierćfinału, w którym po bardzo dramatycznym meczu musiała uznać wyższoś
Więcej WALECZNI BADMINTONIŚCI !

Bezpiecznie w gospodarstwie rolnym i domowym

27.10.2016
Dnia 24.10 118 uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkoleniu dotyczącym bezpiecznych zachowań w gospodarstwie rolnym i domowym. J ego celem było zmniejszenie liczby wypadków podczas korzystania z maszyn i urządzeń rolniczych, ale również takich, które znajdują się w większości gospodarstw domowych, jak np. z piły spalinowej, wiertarki, siekiery.
Więcej Bezpiecznie w gospodarstwie rolnym i domowym

"Ach poezja"

23.10.2016
W piątek 21.10.16 r. uczniowie klas II a, II c i I b wybrali się pod opieką wychowawców do Domu Kultury na recital pana Kuby Michalskiego zatytułowany ,,Ach, poezja”.
Więcej "Ach poezja"

Dyskoteka

20.10.2016
Wczoraj w naszym gimnazjum odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka.
Więcej Dyskoteka

„Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II”

17.10.2016
Podążając „Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II” odbyliśmy w dniach 8 – 9 października autokarową wycieczkę do Krakowa – Kalwarii Zebrzydowskiej - Wadowic. W ten sposób pragnęliśmy uczcić 38 - mą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża w 1978 roku. O godzinie 5.30, autokarem wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak sprzed budynku kościoła, razem z rodzicami i nauczycielami: panią Anetą Florkowską –Sip i s. M. Zuzanną Śleszyńską.
Więcej „Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II”

Otrzęsiny klas pierwszych

17.10.2016
Klasy pierwsze zdały egzamin na piątkę ! Konkurencje wymyśliły starsze koleżanki z klas trzecich: Nikola Penconek, Monika Stefańska, Sandra Kusicielek, Wiktoria Szumna, Julia Majchrzak, Nikola Kryściak, Patrycja Olejnik, Karolina Horbik i Patrycja Skowron.
Więcej Otrzęsiny klas pierwszych

Razem w pełni sprawni

03.10.2016
Razem w pełni sprawni -to tytuł projektu realizowanego w naszej szkole przy wsparciu fundacji „Promyk słońca”
Więcej Razem w pełni sprawni

RAJD ROWEROWY

03.10.2016
2 października, w przepiękny jesienny dzień, grupa gimnazjalistów pod opieką Beaty Jarczewskiej i Katarzyny Potockiej ruszyła na rajd rowerowy.
Więcej RAJD ROWEROWY

Byliśmy w Kłodzku!

29.09.2016
Uczniowie klasy 1 c wraz z wychowawcą, 28 września pojechali do Kłodzka, w ramach klasowych zajęć integracyjnych.
Więcej Byliśmy w Kłodzku!

„BISKUPIN ARCHEOFASHION WEEK”

29.09.2016
W dniach 21 i 24 września 2 grupy uczniów naszego gimnazjum – jak co roku - wzięły udział w Festynie Archeologicznym w Biskupinie. Tegoroczne hasło przewodnie to „BISKUPIN ARCHEOFASHION WEEK”. W trakcie festynu zatem królowała moda. Odbywały się liczne pokazy mody sprzed setek i tysięcy lat, rekonstruowanej na podstawie znalezisk archeologicznych, źródeł pisanych i ikonograficznych. Prezentowano stroje noszone od epoki kamienia do czasów nowożytnych. Swoje stroje bojowe pokazywali także wojownic
Więcej „BISKUPIN ARCHEOFASHION WEEK”

Drodzy uczniowie !

25.09.2016
Zachęcam do udziału w V edycji Stań po Zielonej Stronie Mocy! Celem akcji jest zbiórka m.in.: płyt CD/DVD/BR, zużytych telefonów, baterii, ładowarek od telefonów, etui od płyt CD/DVD/BR, kabli, pilotów (od TV), pendrivów, dysków HDD, słuchawek, układów scalonych i innych.
Więcej Drodzy uczniowie !

NAJLEPSI LEKKOATLECI !

24.09.2016
23 września odbyła się II MŁODZIEŻOWA SPARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA, której towarzyszyło uroczyste otwarcie ORLIKA LEKKOATLETYCZNEGO w Miliczu. W ramach Spartakiady uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w czworoboju lekkoatletycznym (pchnięcie kulą, skok w dal, bieg na 100 m oraz bieg na 600 m dziewczęta i 1000 m chłopcy).
Więcej NAJLEPSI LEKKOATLECI !

Nasza szkoła najlepsza we współzawodnictwie sportowym powiatu milickiego w roku szk. 2015/2016.

18.09.2016
W dniu 16.09.2016r. w Powiatowym Szkolnym Związku Sportowym w Miliczu odbyło się zebranie podsumowujące wyniki współzawodnictwa sportowego szkół w roku szkolnym 2015/2016. W spotkaniu brali udział przedstawiciele wszystkich szkół powiatu milickiego ( podstawówki , gimnazja, szkoły średnie ). Na spotkaniu zostały ogłoszone oficjalne wyniki współzawodnictwa sportowego szkół województwa dolnośląskiego sporządzone przez Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu. Wynik szkoły we współzawod
Więcej Nasza szkoła najlepsza we współzawodnictwie sportowym powiatu milickiego w roku szk. 2015/2016.

X Spływ kajakowy na rzece Barycz

15.09.2016
W dniu 15 września 2016r Stowarzyszenie na Recz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy” we współpracy z lokalnymi partnerami, już kolejny raz zorganizowało X spływ kajakowy CZYSTA BARYCZ w ramach akcji „ Sprzątania Świata”. Spływ był elementem Programu Edukacja dla Doliny Baryczy i wpisany w program Dni Karpia. W spływie kajakowym wzięli udział uczniowie Gimnazjów Gminy Milicz oraz z Zawoni, Szkoły Przyszpitalnej, Stowarzyszenia Osób i Dzieci Niepełnosprawnych, Ośrodka Wychowawczego, Techn
Więcej X Spływ kajakowy na rzece Barycz

XIII Rajd Rowerowy Śladami Ryszarda Szurkowskiego

04.09.2016
W sobotę trzeciego września odbył się już XIII Rajd Rowerowy Śladami Ryszarda Szurkowskiego. Ponad 700 uczestników na czele z Honorowym Obywatelem Gminy Krośnice, Mistrzem Świata w kolarstwie szosowym Ryszardem Szurkowskim podjęło trud pokonania dwóch tras przygotowanych przez organizatorów.
Więcej XIII Rajd Rowerowy Śladami Ryszarda Szurkowskiego

Rok szkolny 2016/2017

01.09.2016
"Wiedza dla ludzi jest drugim słońcem" tymi słowami Platona rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.
Więcej Rok szkolny 2016/2017

Gimnazjaliści MIstrzami Dolnego Śląska w siatkówce.

20.03.2016
W dniu 15. 03.2016r w Kamiennej Górze odbył się Finał Dolnośląski w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Gimnazjady Młodzieży. Wielki sukces w tym turnieju odnieśli chłopcy z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu którzy zdobyli tytuł Mistrzów Dolnego Śląska.
Więcej Gimnazjaliści MIstrzami Dolnego Śląska w siatkówce.

„Noc Bibliotek” w Gimnazjum im. M. Kopernika w Miliczu

10.06.2015
Gimnazjum włączyło się do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”– czyli imprezy promującej czytelnictwo i biblioteki. Jesteśmy widoczni na mapie zamieszczonej na stronie nocbibliotek.org, gdzie pokazane są wszystkie otwarte 30 maja biblioteki. Jesteśmy jednym z 600 podmiotów i jedyną szkołą z naszego powiatu, która włączyła się do tej akcji.
Więcej „Noc Bibliotek” w Gimnazjum im. M. Kopernika w Miliczu

Chemikalia w kosmetykach

21.05.2015
o temat wykładu przeprowadzonego przez p. dr hab. inż. Elżbietę Wojaczyńską z wydziału chemicznego Politechniki Wrocławskiej i p. dr Jacka Wojaczyńskiego z wydziału chemii Uniwersytetu Wrocławskiego dla 30 uczennic naszego Gimnazjum.
Więcej Chemikalia w kosmetykach

Sukces gimnazjalistów I miejsce w BRD

03.05.2015
W środę 29 kwietnia drużyna naszej szkoły zdobyła I miejsce w etapie powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w kategorii szkół gimnazjalnych
Więcej Sukces gimnazjalistów I miejsce w BRD

Koncert Wiesława Błaszkiewicza.

03.05.2015
Spotkanie z Wiesławem ,,Blachą " Błaszkiewiczem , które odbyło się 27 kwietnia, wpisało się w pamięci uczniów i nauczycieli jako świadectwo życia człowieka, który mając 33 lata sięgnął dna. Udało mu się podnieść, wyrwać i stanąć wśród młodych ludzi po to, by ich przestrzec, nauczyć mówić - NIE!
Więcej Koncert Wiesława Błaszkiewicza.

Spotkanie z aktorem.

03.05.2015
W piątek 24.04.15 r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w spotkaniu z aktorem Stanisławem Górką, który przyjechał do milickiego Ośrodka Kultury. Znany aktor występujący w teatrach warszawskich, nauczyciel akademicki PWST i lider Towarzystwa Teatralnego Pod Górką szerszej publiczności dał się poznać jako Zbigniew w serialu ,,Plebania”.
Więcej Spotkanie z aktorem.

Na reszcie możemy się zalogować.

03.05.2015
Po nieudanych próbach zalogowania się na stronę talentowiska, wreszcie się udało. Trochę tak rzutem na taśmę. Postaramy się w kilku wpisach opowiedzieć co się u nas działo.
Więcej Na reszcie możemy się zalogować.

Dzień Kobiet

10.03.2015
DZIEŃ KOBIET – 8 Marca Z tej okazji męska część uczniowskiej społeczności pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich pań i dziewczyn, z naszej szkoły.
Więcej Dzień Kobiet

Jakie będzie kino w przyszłości?

10.03.2015
Na to, ale i wiele innych trudnych pytań dotyczących nowinek kinematograficznych znają już odpowiedź pierwszoklasiści, którzy uczestniczyli w ciekawej lekcji w kinie, która odbyła się w miniony piątek, czyli 6 marca w Krotoszynie.
Więcej Jakie będzie kino w przyszłości?

Jakie będzie kino w przyszłości?

10.03.2015
Na to, ale i wiele innych trudnych pytań dotyczących nowinek kinematograficznych znają już odpowiedź pierwszoklasiści, którzy uczestniczyli w ciekawej lekcji w kinie, która odbyła się w miniony piątek, czyli 6 marca w Krotoszynie.
Więcej Jakie będzie kino w przyszłości?

Żywa lekcja historii.

03.12.2014
28 listopada gościliśmy aktorów Agencji Widowisk Historyczno- Edukacyjnych „ARKONA“, którzy zaprezentowali uczniom klas pierwszych i drugich spektakl historyczny „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów”
Więcej Żywa lekcja historii.

Gimnazjada młodzieży

25.11.2014
PIŁKA KOSZYKOWA – I MIEJSCE CHŁOPCÓW W ROZGRYWKACH GMINNYCH ORAZ ZWYCIĘSTWO CHŁOPCÓW W FINALE POWIATOWYM
Więcej Gimnazjada młodzieży

Makulatura zebrana.

01.05.2014
30.04.2014 r. kończąc akcję zbierania funduszy na wybrany cel udało nam się sprzedać 100 kg makulatury.
Więcej Makulatura zebrana.

Egzaminy Gimnazjalne.

23.04.2014
Pierwszy dzień egzaminów już za nami. Nie było łatwo - zwłaszcza ze znalezieniem argumentów dotyczących wypracowania na temat ciekawości.
Więcej Egzaminy Gimnazjalne.

Dzień otwarty.

03.04.2014
Dnia 02.04 odbył się dzień otwarty dla klas szóstych. Na zaproszonych uczniów klas 6 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu, Szkoły Podstawowej z Czatkowic i Szkoły Podstawowej z Nowego Zamku czekało szereg atrakcji.
Więcej Dzień otwarty.