Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Żonkilowa kwesta- uczniowie Jedynki wspierają Hospicjum Domowe

Żonkilowa kwesta- uczniowie Jedynki wspierają Hospicjum Domowe

Warszawa 10.04.2018

Zarażeni ideą pomagania uczniowie Jedynki wspomagali 8 kwietnia 2018 roku działalność Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie, biorąc udział jako wolontariusze w żonkilowej kweście dedykowanej Hospicjom Domowym.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego  Caritas w Polsce obchodzi swoje patronalne święto. Tego dnia w parafiach Archidiecezji Lubelskiej odbyła się zbiórka do puszek, której celem było zebranie środków finansowych na działalność hospicyjną. W parafiach w Lublinie i Krasnymstawie znakiem solidarności i podziękowania był wręczany Darczyńcom żonkil.Jest to szczególnie ważne wydarzenie dla Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie, w którym od roku 2017 Caritas Archidiecezji Lubelskiej prowadzi Hospicjum Domowe. Otacza ono opieką pacjentów nieuleczalnie chorych, w terminalnej fazie choroby nowotworowej. 

Patronem wydarzenia została Wicemarszałek Sejmu Pani Beata Mazurek, która zaszczyciła swoją obecnością na Mszy Świętej o godzinie 9.00 w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania