Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
"Znawca finansów"- test bankowca

"Znawca finansów"- test bankowca

Warszawa 17.03.2018

Ostatnią konkurencją przygotowaną przez Talentowiczów był test bankowca.O tytuł "Znawcy finansów" walczyło 14 uczniów SP i Gimnazjum.Najlepszy wynik otrzymali:Monika Chodorowska z kl.VIIa oraz Maksymilian Stafijowski z kl.III b.

Uczestnicy testu musieli wykazać się wiedzą z dziedziny bankowości i finansów.Test zawierał 28 pytań, niektóre wymagały dużej wiedzy.Zainteresowani udziałem w konkursie mogli przygotować się wcześniej na podstawie informacji zamieszczonych w INFO SKO znajdujących się w kąciku TalentowiSKA.Najłatwiejsze okazały się pytania dotyczące polskich nominałów, skrótów bankowych(SKO,KZBS, PIN, FINGER VEIN, CHF), najtrudniejsze natomiast to pytania z zakresu wiedzy o kredytach i posiadaczach kont. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień