Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Złap Bakcyla 1

Złap Bakcyla 1

Warszawa 26.02.2019

Talentowicze z klasy VII a i VII c 26 lutego 2019 roku uczestniczyli w lekcjach "Bakcyla" prowadzonych przez panią Elzbietę Makuch z Banku Spółdzielczego w Izbicy. Program "Bakcyl" został powołany w 2013 roku przez Warszawski Instytut Bankowości jako odpowiedź polskiego sektora finansowego na potrzeby edukacji młodzieży.

 Uczniowie naszej szkoły  w czasie "Bakcylowj" lekcji uzyskali  informacje na temat "Twoje pieniądze”. Dowiedzieli się, co to jest pieniądz, poznali jego historię od wymiany towarów do pieniądza elektronicznego, dowiedzieli się jaki,  jest obrót pieniądza dzisiaj, jakie są  przychody i wydatki w codziennym życiu, skąd  mamy pieniądze, jak planować wydatki i co to jest  fundusz bezpieczeństwa. Lekcja rozpoczęła  cykl dotyczący kwestii kluczowych – znaczenia oszczędzania i planowania własnych finansów. W odniesieniu do realiów portfela ucznia omawiano, jak organizować finanse osobiste z uwzględnieniem przychodów np. kieszonkowego. Aktywna postawa młodzieży w czasie lekcji pozwala stwierdzić, że "Bakcyl" na stałe zadomowi  się w Krasnostawskiej Jedynce. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień