Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Złap Bakcyla 1

Złap Bakcyla 1

Warszawa 26.02.2019

Talentowicze z klasy VII a i VII c 26 lutego 2019 roku uczestniczyli w lekcjach "Bakcyla" prowadzonych przez panią Elzbietę Makuch z Banku Spółdzielczego w Izbicy. Program "Bakcyl" został powołany w 2013 roku przez Warszawski Instytut Bankowości jako odpowiedź polskiego sektora finansowego na potrzeby edukacji młodzieży.

 Uczniowie naszej szkoły  w czasie "Bakcylowj" lekcji uzyskali  informacje na temat "Twoje pieniądze”. Dowiedzieli się, co to jest pieniądz, poznali jego historię od wymiany towarów do pieniądza elektronicznego, dowiedzieli się jaki,  jest obrót pieniądza dzisiaj, jakie są  przychody i wydatki w codziennym życiu, skąd  mamy pieniądze, jak planować wydatki i co to jest  fundusz bezpieczeństwa. Lekcja rozpoczęła  cykl dotyczący kwestii kluczowych – znaczenia oszczędzania i planowania własnych finansów. W odniesieniu do realiów portfela ucznia omawiano, jak organizować finanse osobiste z uwzględnieniem przychodów np. kieszonkowego. Aktywna postawa młodzieży w czasie lekcji pozwala stwierdzić, że "Bakcyl" na stałe zadomowi  się w Krasnostawskiej Jedynce. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania