Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Zespół Szkół nr 1 po raz kolejny z Certyfikatem „Zielona Flaga”

Zespół Szkół nr 1 po raz kolejny z Certyfikatem „Zielona Flaga”

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 22.11.2016

„Zielona Flaga" jest międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15.000 szkół z 53 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii.

Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie - Zieloną Flagę. Eco-Schools - jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001) polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w szkołach i ich otoczeniu. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jest jako jedyna uprawniona do nadawania certyfikatu Zielonej Flagi.
Nasza szkoła po raz kolejny podjęła wyzwanie nowych zadaniom ekologicznym  na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Sukces ten zawdzięczamy dzięki współpracy nauczycieli, uczniów, pracowników obsługi, dyrekcji, rady rodziców, rodziców oraz społeczności lokalnej. Tym razem postawiliśmy na „Bioróżnorodność” i „Energię”.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

MAMY TO!

11.11.2019
7 listopada 2019 roku to data warta zapamiętania.
Więcej MAMY TO!