Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Zespół  „Energetyczni inaczej” na 9 miejscu w kraju w projekcie „Postaw na słońce”

Zespół „Energetyczni inaczej” na 9 miejscu w kraju w projekcie „Postaw na słońce”

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 22.11.2016

Zespół „Energetyczni inaczej” powstał na potrzeby konkursu, mającego na celu upowszechniać wśród Polaków wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie wiążą się z użytkowaniem odnawialnych źródeł energii (OZE).

Wszystko zaczęło się od października 2015 roku. Projekt składał się z trzech etapów: Energia słońca dla szkoły, Energia słońca dla domu, Energia słońca dla społeczeństwa. W pierwszym etapie musieliśmy skupić się na szkole. Zbudowaliśmy zespół konkursowy na czele z naszym opiekunem Dorotą Taratycką.  Następnie zdobywaliśmy wiedzę na temat OZE.  Obliczaliśmy zapotrzebowanie energetyczne poszczególnych sal szkolnych. Obliczaliśmy uciążliwość dla środowiska budynku szkolnego, ile CO2 emituje rocznie i jaka jest jego kompensacja. Zdobywaliśmy wiedzę nt. fotowoltaiki. Próbowaliśmy zaprojektować również system ogniw na nasze pracownie komputerowe. Podsumowaliśmy nasze działania apelem szkolnym dla społeczności uczniowskiej.
W drugim etapie wyszliśmy do mieszkańców zainteresowanych energią słoneczną (ogniwami fotowoltaicznymi), w których domach wykonywaliśmy podobne badania.
Końcowym etapem jest promocja odnawialnych źródeł energii w  lokalnym środowisk

Pozostałe wpisy z tej kategorii

MAMY TO!

11.11.2019
7 listopada 2019 roku to data warta zapamiętania.
Więcej MAMY TO!