Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Latowiczu
ZBIÓRKA MAKULATURY

ZBIÓRKA MAKULATURY

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Latowiczu
Warszawa 26.01.2015

Uczniowie naszej szkoły uratowali 16 drzew

   Dnia  26 stycznia 2015 r. dzięki uprzejmości  Wójta Gminy Latowicz, udało nam się oddać do Skupu surowców wtórnych w Mińsku Mazowieckim  - 1010 kg makulatury.  W pracach porządkowo- załadunkowych pracowali zarówno członkowie SKO  ich rodzice jak i pracownicy naszej szkoły.   Każde zebrane 60 kg makulatury to uratowane 1 drzewo. Dzięki naszej akcji udało się nam uratować  16 drzew. Celem zbiórki makulatury  jest zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów – praktyczna edukacja ekologiczna, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych.   Priorytetem akcji zbiórki makulatury oprócz aspektu ekologicznego jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby uczniów naszej szkoły znajdujących się  w trudnej sytuacji rodzinno- materialnej.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę makulatury na terenie naszej szkoły.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania