Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Latowiczu
Zbiórka makulatury

Zbiórka makulatury

Warszawa 24.01.2018

“Ochrona powietrza jest dzisiaj konieczna”

    Co roku w ZS w Latowiczu organizujemy zbiórkę makulatury.
    Celem akcji jest zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych  z segregacją odpadów – praktyczna edukacja ekologiczna, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych.
    Priorytetem akcji zbiórki makulatury oprócz aspektu ekologicznego jest pozyskiwanie funduszy na cele SKO.

Założenia akcji:

·         Zbiórka makulatury trwa od  września do końca maja każdego roku szkolnego.

·         Dodatkowo makulatura zbierana jest w każdą środę przez Wolontariuszy i SKO –wiczów,  aktywnie działających w naszej szkole.

·         Akcja zbiórki makulatury prowadzona jest w trzech grupach: przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum.
    Akcja rozwija się z roku na rok. Włącza się coraz więcej osób, są to nie tylko uczniowie, ale i ich rodziny, sąsiedzi, zakłady pracy min. Urząd Gminy w Latowiczu.

Zachęcamy wszystkich  do udziału w szkolnym konkursie zbiórki makulatury, który potrwa do końca maja 2018 r. Konkurs odbywa się w ramach programu edukacji ekologicznej  pod nazwą “Ochrona powietrza jest dzisiaj konieczna”, realizowanego w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym. Na najlepszych “zbieraczy” czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nie zwlekajcie! Zacznijcie gromadzić makulaturę już dziś!
Zbiórka surowców jest bardzo ważna dla naszego środowiska!

CIEKAWOSTKI!

·         W Polsce rocznie produkuje się ok. 2,5 mln ton papieru i tektury. Statystyczny mieszkaniec naszego kraju zużywa rocznie blisko 70 kg papieru.

·         Polak wyrzuca rocznie 350 kg śmieci  z czego 1/5 to papier i tektura, niestety        z tego tylko ok. 25 kg przekazywanych jest do recyklingu.

·         Każde zebrane 60 kg makulatury to uratowane 1 drzewo.

Pozostałe wpisy z tej kategorii