Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Zbieramy surowce wtórne a także pomagamy w budowie studni w Czadzie w Afryce

Zbieramy surowce wtórne a także pomagamy w budowie studni w Czadzie w Afryce

Warszawa 29.03.2018

Plastikowe nakrętki, baterie, makulatura i złom to surowce wtórne, które systematycznie zbieramy przyczyniając się w znacznym stopniu do ochrony środowiska. Z ich sprzedaży uzyskujemy pieniążki, które przeznaczamy na różne cele. Część przeznaczamy na nasz główny cel jaki obraliśmy w TalentowiSKU, a innymi się dzielimy.

Teraz np. zbieramy nakrętki dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, a kolejną partię zakrętek przekażemy do Fundacji „Stella” im. Agaty Orłowskiej w Lubartowie.

Nasi Talentowicze odpowiedzieli również na apel Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie, która we współpracy z Misją Ojców Sercanów ogłosiła akcję UGAŚMY PRAGNENIE. Akcja polega na zbiórce surowców wtórnych: makulatury, elektrośmieci, złomu. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży tychże surowców posłużą na wybudowanie studni w Batchoro w Czadzie. W samym Lubartowie w zeszłym roku udało się pozyskać surowce wtórne o wartości 21880 zł, zbierano również starą biżuterię oraz stare monety, za które wybudowano studnię w Jericot w Czadzie. Nasi uczniowie przekazali na ten cel kilkadziesiąt kilogramów makulatury oraz elektrośmieci.

Pozostałe wpisy z tej kategorii