Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Zawody bez tajemnic

Zawody bez tajemnic

Warszawa 31.03.2015

Projekt Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mielcu

20 marca 2015 roku uczennice klasy II wzięły udział w finale IV edycji projektu "Zawody bez tajemnic" organizowanym przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Mielcu, CKP i DN w Mielcu oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie - filia w Mielcu. Uroczystość odbyła się w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Jak co roku celem projektu było inspirowanie młodzieży gimnazjalnej do poznawania i pogłębienia wiedzy na temat różnych zawodów, poznanie ścieżek kształcenia, przygotowanie do trafnego wyboru zawodu oraz planowania własnej kariery zawodowej. IV edycja projektu miała formę przeglądu, w którym wzięło udział 10 gimnazjów z powiatu mieleckiego. Młodzież przedstawiła zawody artystyczne, zawody przyszłości jak również i te ginące. Wśród prezentacji znalazły się takie grupy zawodowe jak: pszczelarz, wojskowy, nauczyciel, leśniczy, psycholog, aktor teatralny, reżyser, prawnik, stewardessa. Nasze uczennice zaprezentowały zawód tancerza, którym interesują się już od dłuższego czasu. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania