Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat... czyjś świat...

Każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat... czyjś świat...

Warszawa 07.12.2017

Przekazanie własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych przez osadzonych Aresztu Śledczego w Krasnymstawie na realizację naszego celu.

Niesienie pomocy tym, którzy tego potrzebują powinno być ważne dla każdego człowieka. Chwila rozmowy z kimś starszym i samotnym, wrzucenie monety do puszki, zrobienie zabawki na akcję charytatywną- często bardzo niewiele może nas to kosztować, a jednocześnie uczyni świat lepszym. Uśmiech na twarzy dziecka, gdy czuje się bezpiecznie, osoba starsza, która ma opiekę, człowiek bezdomny, który otrzymał ciepłą zupę w zimie. Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia - odkryjmy w sobie radość dzielenia się, bo to naprawdę ogromna wartość!

Dlatego, tak ważne było włączenie się osadzonych w naszą akcję. Pomoc innym ludziom przynosi obopólne korzyści, ułatwia życie innym. Skazanym pozwala poczuć się potrzebnymi oraz w pewnym stopniu dokonać na zadośćuczynienia społeczeństwu za popełnione przewinienia. Dla wielu z nich ten gest jest motywacją do zmiany na lepsze.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania