Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
"Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka." Hugo Dyonizy Steinhaus

"Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka." Hugo Dyonizy Steinhaus

Warszawa 01.02.2019

Jedynka ma matematycznego geniusza. Adam Lasota został laureatem konkursu przedmiotowego.

Tytuły laureata i finalisty  zdobywał  kilkakrotnie,  w tym roku potwierdził  wysoką klasę, sięgając ponownie  po najwyższe trofeum - tytuł laureata. Adam to geniusz matematyki, który już od najmłodszych lat wykazywał niezwykłe zdolności. Świat cyfr i łamigłówek matematycznych towarzyszy mu nie tylko na lekcjach matematyki, ale również na przerwach szkolnych, a nawet podczas innych zajęć. Aby osiągnąć sukces, uczeń klasy III c G  systematycznie przygotowywał się do kolejnych etapów konkursu: szkolnego, okręgowego, a następnie eliminacji wojewódzkich. Sumiennie pracował na lekcjach, poszerzał wiedzę podczas zajęć pozalekcyjnych, przyswajał nowe treści. Należy nadmienić, iż zadania konkursowe na każdym etapie znacznie wykraczają poza podstawę programową realizowaną w gimnazjum. Adam musiał więc wykazać się dodatkową wiedzą z różnych obszarów  matematyki, która jest przecież królową wszystkich nauk.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania