Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
"Za każdym razem, gdy książka trafia w kolejne ręce, za każdym razem, gdy ktoś wodzi po jej stronach wzrokiem, z każdym nowym czytelnikiem jej duch odradza się i staje się coraz silniejszy." ("Cień wiatru", Carlos Ruiz Zafón)

"Za każdym razem, gdy książka trafia w kolejne ręce, za każdym razem, gdy ktoś wodzi po jej stronach wzrokiem, z każdym nowym czytelnikiem jej duch odradza się i staje się coraz silniejszy." ("Cień wiatru", Carlos Ruiz Zafón)

Warszawa 11.03.2019

Zamiłowanie do czytania trzeba rozwijać od najmłodszych lat, bo "Kto uwielbia książki, otwiera się przed nim cały świat". 11 marca 2019 roku Biblioteka z Jedynki zaprosiła najmłodszych uczniów naszej szkoły do świata książek.Rytuału pasowania na godnego czytelnika dokonały członkinie TalentowiSKA, wcielając się w znane literackie postacie.

Rytuału pasowania na godnego czytelnika został poprzedzony inscenizacją "Żarłoczne mole", w których role wcieliły się  członkinie  TalentowiSKA:Weronika, Julka, Magda, Ola, Tosia i Justyna.  Obżarstwo Moli narobiło strasznego bałaganu, z którym musieli poradzić sobie pierwszoklasiści. Z pomocą pierszakom przyszła wróżka  zamieniając Mole w Mole książkowe.W nagrodę za ocalenie Mole obiecały czytać książki a nie je zjadać. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień