Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Z wizytą w Sejmie

Z wizytą w Sejmie

Warszawa 22.03.2018

Na zaproszenie pani poseł Teresy Hałas przewodniczącej NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", członka Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami mieli możliwość odbycia wizyty w Sejmie RP. Każdemu posłowi przysługuje prawo zaproszenia grupy młodzieży do Sejmu, w związku z czym pani poseł zaprosiła grupę Talentowiczów z Jedynki.

Podczs obserwowania  obrad Sejmu, uczniowie wysłuchali expose  Ministra Spraw Zagranicznych Jacka  Czaputowicza, który podkreślił, że członkostwo w UE jest kluczowe dla polskiego dobrobytu.Przedstawił także  informacje dotyczące polityki zagranicznej rządu w 2018 r. Po  wystąpieniu szefa MSZ  odbyła się dyskusja klubowa, a następnie posłowie zadawali pytania o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2018 roku.

Następnym etapem wizyty Talentowiczów w Sejmie było zwiedzanie gmachu pod przewodnictwem pani poseł oraz przewodniczki sejmowej. Wizyta zakończyła  się wspólnym obiadem  w domu poselskim, podczas którego mieliśmy okazję przekazać ważne informacje pani poseł na temat naszych działań w ramach programu TalentowiSKO. Pani Teresa Hałas okazała duże  zainteresowanie naszym przedsięwzięciem i przyjęła zaproszenie na uroczystość podsumowania projektu. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania