Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Z wizytą u „Pana Ząbka”

Z wizytą u „Pana Ząbka”

Warszawa 05.03.2018

5 marca Talentowicze odwiedzili szkolnego stomatologa, życząc z okazji jego święta "wywiadów dobrze zebranych, pacjentów zdyscyplinowanych, kanałów prosych, niezakrzywionych oraz ubytków idealnie oczyszczonych". Korzystając z okazji, że właśnie w tym dniu obchodzony jest Dzień Dentysty, uczniowie przeprowadzili wywiad z lekarzem, na podstawie, którego mogli poznać bliżej specyfikę tego zawodu oraz poszerzyć wiedzę z różnych dziedzin medycyny.

Talentowicze zostali uświadomieni,że zawód lekarza stomatologa wymaga pewnych predyspozycji fizycznych oraz dużej wytrzymałości psychicznej. Jest to zawód dla osób, które dążą do stałego  wzbogacania swojej wiedzy, ponieważ  stomatologia jest dziedziną ciągle rozwijającą się. Warunkiem uzyskania kwalifikacji zawodowych jest ukończenie pięcioletnich studiów lekarsko-dentystycznych  na uczelni medycznej, odbycie rocznego stażu oraz uzyskanie pozytywnej oceny z Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego.

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania