Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Z kuferka babuni

Z kuferka babuni

Warszawa 24.05.2017

Festiwal Twórczości Dzieci Niepełnosprawnych

23 maja 2017 r. w Sali Konferencyjnej  Stowarzyszenia Integracyjnego „Magnum Bonum” odbyła się  kolejna edycja  Festiwalu Twórczości Dzieci Niepełnosprawnych. W tym roku uroczystość  przebiegała pod hasłem ,,Z kuferka babuni”. Organizatorem tej imprezy Niepubliczne Przedszkole Specjalne dla Dzieci Niepełnosprawnych w Krasnymstawie. Organizowany od lat Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem uczestników.  

W  imprezie uczestniczyły dzieci i młodzież niepełnosprawna  z Zamościa, Biłgoraja, Kraśniczyna oraz z terenu miasta Krasnystaw. Celem imprezy było pobudzanie dzieci do aktywności twórczej podczas występów publicznych, zaprezentowanie talentów  i umiejętności artystycznych dzieci z placówek specjalnych i ogólnodostępnych w naszym regionie, propagowanie komunikacji alternatywnej, integracja poprzez wspólną zabawę, budowanie szacunku wobec niepełnosprawności. W uroczystości wzięli także udział uczniowie klasy III b gimnazjum, dając w ten sposób wyraz wielkiej empatii i szacunku nie tylko wobec swojej niepełnosprawnej koleżanki z klasy, ale także wobec innych osób pokrzywdzonych przez los.

W tym roku festiwal utrzymany był atmosferze lat 20 i 30 ubiegłego stulecia. Dzieci pokazały swoje talenty w następujących konkurencjach: w konkursie piosenki, pokazach strojów wieczorowych, ślubnych, klubowych oraz dnia codziennego. Zaprezentowano także szereg zabaw i gier nawiązujących do dawnych lat. Wspólnie spędzony czas z niepełnosprawnymi dziećmi  dał uczniom ogromną satysfakcję oraz rozwinął w nich umiejętność otwarcia się na potrzeby osób niepełnosprawnych, często społecznie wykluczonych. Uczestnicy Festiwalu otrzymali pamiątkowe statuetki, nagrody rzeczowe i upominki. 

 

            

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania