Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Z kuchni babuni...

Z kuchni babuni...

Warszawa 27.02.2018

Talentowicze z Jedynki potrafią zaskakiwać wszystkich swoimi pomysłami. StoiSKO z domowymi wyrobami było prawdziwym strzałem w dziesiatkę.

DOMOWY SMALEC - taki jak babcia wytapiała; taki ze słoninki ze skwarkami; cudownie pachnący; z dodatkiem cebuli i winnych jabłek. Do tego pajda wiejskiego chleba z chrupiącą, trzeszczącą skórką i jeszcze domowe, kiszone ogórki koprem pachnące . Któż nie wraca myślami w takiej chwili do babcinego domu ?- to była  prawdziwa POEZJA  na naszym stoiSKU z wyrobami domowymi podczas festiwalu Talentów.Nawet na eleganckich przyjęciach stolik w wiejskim stylu, na którym królują swojskie wędliny, smalec, wiejskie chleby i domowe przetwory cieszy się zawsze ogromną popularnością gości niezależnie od tego w jak wytwornych kreacjach przyszli.

A że zima nie skończyła się jeszcze,  można  było sobie  pozwolić na coś  bardziej kalorycznego.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania