Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Z kolędą wśród nauczycieli emerytów

Z kolędą wśród nauczycieli emerytów

Warszawa 03.02.2015

Przedstawienie jasełkowe naszych uczniów

28 stycznia 2015 r. młodzież Publicznego Gimnazjum w Pławie wystąpiła gościnnie podczas świątecznego spotkania członków Związku Nauczycielstwa Polskiego - emerytowanych i czynnych nauczycieli. Wśród zaproszonych gości byli obecni: Wójt Gminy Borowa oraz Przewodniczący Rady Gminy.

Gimnazjaliści zaprezentowali program artystyczny pt. "Zawsze, ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać - Bóg się w Tobie rodzi". Montaż słowno - muzyczny zawierał wiersze poświęcone najbardziej znanym tradycjom świątecznym, które przeplatały się pięknymi pastorałkami i kolędami. Symboliczną scenografię przez cały czas trwania przedstawienia stanowili Maryja z Dzieciątkiem i Józef przebywający w staropolskiej stajence. Program artystyczny obejmował również występ szkolnego chóru. Tym razem, jak nakazuje tradycja, był to chór anielski, ponieważ uczennice wcieliły się w rolę aniołów śpiewających kolędy i pastorałki.

Spotkanie przebiegło w magicznej i świątecznej atmosferze, a występ gimnazjalistów wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Podczas spotkania padło wiele ciepłych słów i życzeń uwieńczonych wspólnym łamaniem się opłatkiem.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania