Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im Adama Mickiewicza w Krasnymstawie
Z angielskim i niemieckim za pan brat!

Z angielskim i niemieckim za pan brat!

Warszawa 20.05.2018

Tradycją w naszej szkole stały się Dni Języków Obcych, których celem jest przede wszystkim motywowanie uczniów do nauki języków, a także propagowanie kultury danego obszaru językowego, rozwijanie autonomii w uczeniu się języka obcego, jak również uświadomienie uczącym się roli i znaczenia znajomości języków obcych w rozwijającej się Europie i świecie.

W ramach tychże obchodów, dnia 17 maja 2018 roku, odbył się  Międzyszkolny  Konkurs Wiedzy o Języku Angielskim i Niemieckim pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu Pani Hanny Mazurkiewicz. W konkursowych zmaganiach wzięły udział 4 trzyosobowe  drużyny ze SP w Gorzkowie,Fajsławicach, Siedliskach Dużych. Naszą szkołę reprezentowało 3 Talentowiczów: Julka Saran, Mateusz Ziniewicz i Maksymilian Hartkorn.

Uczniowie indywidualnie zmagali się z angielską i niemiecką ortografią pisząc dyktando. Następne konkurencje polegały między innymi na rozpoznaniu                  i przetłumaczeniu na język polski różnych przysłów, odczytaniu łamańców językowych, rozpoznawaniu flag, znanych miejsc i osób zarówno z niemieckiego -jak i angielskiego bloku językowego. Nie małym wyzwaniem dla uczniów okazało się zadanie z mapami Anglii, Szkocji, Walii, Szwajcarii, Austrii czy też Niemiec. Największą zaś radość i zabawę stanowiła konkurencja, w której reprezentant danej grupy zaprezentował przygotowaną wcześniej charakteryzację znanej osoby.Mogliśmy podziwiać np.Księżną Kate, Ludwiga van Beethovena czy Jamesa Bonda.

Ostatecznie zwyciężyła grupa  Talentowiczów.Uroczystość uświetniona była zabawną i ciekawą inscenizacją „Królewny Śnieżki- Schneewittchen" w języku niemieckim przygotowaną przez uczniów klasy VII b.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe breloki przygotowane przez Talentowiczów  i nagrody, które udało się pozyskać dzięki szczodrości sponsorów. Dziękujemy za ufundowanie nagród :  Burmistrz Krasnegostawu - Pani Hannie Mazurkiewicz,  Panu Marcinowi Wojewodzie – Prezesowi Banku Spółdzielczego w Izbicy, Pani Marii Kowalczyk – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Krasnostawskiej Jedynki oraz Prezesowi OSM- Panu Tadeuszowi Badachowi. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Z niecierpliwością czekamy na następną imprezę za rok.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania