Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
XXV ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO – 11.02. 2017r.

XXV ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO – 11.02. 2017r.

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 12.02.2017

Z okazji zbliżającego się XXV Światowego Dnia Chorego uczennice z klasy III c i z kl. I a gimnazjum wykonały wystawę na korytarzu szkolnym przypominającą dzieciom i młodzieży, że w naszym otoczeniu są osoby cierpiące, zarówno duchowo, jak i fizycznie, oczekujące zwrócenia uwagi świata na ich potrzeby. W przygotowaniu dekoracji wykorzystano piękne dzieła wykonane przez dzieci z kl. 2 b, 2 c, 2 d, 2 e edukacji wczesnoszkolnej.

Światowy Dzień Chorego ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku, w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na życie świętego papieża.

„Dzień ten jest okazją, aby zwrócić szczególną uwagę na chorych, którzy cierpią i podziękować ich rodzinom, pracownikom służby zdrowia i wolontariuszom za „otrzymane od Pana powołanie towarzyszenia chorym braciom”.(papież Franciszek) 

Warto podkreślić, że ludziom chorym trzeba pomagać. Oni tak bardzo czekają na naszą pomoc.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

UWAGA KONKURS!

17.10.2019
Członkowie SKO przygotowali kolejny konkurs na miesiąc listopad oraz wykonali gazetkę pt: " Oszczędzać, jak to łatwo powiedzieć"... :)
Więcej UWAGA KONKURS!

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna Prace należy opisać na odwrocie kartki: nazwisko i imię ucznia, klasa Termin: 8 listopada 2019 r. – piątek do opiekuna SKO
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

Bajkowe SKO

10.10.2019
Członkowie szkolnego SKO bardzo aktywnie przyłączyli się do wspólnego napisania bajki, które zorganizowała biblioteka szkolna.
Więcej Bajkowe SKO

Apel podsumowujący miesiąc wrzesień

10.10.2019
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień 8 października na apelu podsumowaliśmy najlepiej oszczędzająca klasę. Okazało się, że jest to klasa VIII . Wyłoniliśmy również mistrzów oszczędzania w miesiącu wrześniu. Klasa VIII w tej kategorii też zwycieżyła, gdyż mistrzynią została Skoczeń Wioletta Każdy z uczniów dostał dyplom i upominek związany z SKO.
Więcej Apel podsumowujący miesiąc wrzesień