Powrót do BlogowiSKO Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
XXV ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO – 11.02. 2017r.

XXV ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO – 11.02. 2017r.

Wpis dodany przez szkołę Gimnazjum nr 1 w Nidzicy
Warszawa 12.02.2017

Z okazji zbliżającego się XXV Światowego Dnia Chorego uczennice z klasy III c i z kl. I a gimnazjum wykonały wystawę na korytarzu szkolnym przypominającą dzieciom i młodzieży, że w naszym otoczeniu są osoby cierpiące, zarówno duchowo, jak i fizycznie, oczekujące zwrócenia uwagi świata na ich potrzeby. W przygotowaniu dekoracji wykorzystano piękne dzieła wykonane przez dzieci z kl. 2 b, 2 c, 2 d, 2 e edukacji wczesnoszkolnej.

Światowy Dzień Chorego ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku, w 75 rocznicę objawień fatimskich i w 11 rocznicę zamachu na życie świętego papieża.

„Dzień ten jest okazją, aby zwrócić szczególną uwagę na chorych, którzy cierpią i podziękować ich rodzinom, pracownikom służby zdrowia i wolontariuszom za „otrzymane od Pana powołanie towarzyszenia chorym braciom”.(papież Franciszek) 

Warto podkreślić, że ludziom chorym trzeba pomagać. Oni tak bardzo czekają na naszą pomoc.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania