Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
XVI Regionalny Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich

XVI Regionalny Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich

Warszawa 20.12.2016

9 grudnia br. delegacja uczniów Szkolnego Klubu Europejskiego „EuroGim” wzięła udział w spotkaniu szkolnych klubów europejskich w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

            Zjazd zorganizowany był przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Lublin oraz Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw i przebiegał wokół tematu „Ja w Unii Europejskiej”. Program spotkania był bogaty i różnorodny. Członkowie naszego Klubu zaangażowali się w wiele przedsięwzięć. Na początek Ania Aftyka i Alicja Topyła wzięły udział w debacie „Tożsamość narodowa młodzieży w dzisiejszej UE”. Oczywiście Ania i Alicja stanęły w obronie tożsamości narodowej, historii, kultury, wartości chrześcijańskich. Dojrzałość ich wypowiedzi nie ustępowała uczniom szkół średnich i studentów, biorących udział w debacie.

            Następnie do rywalizacji w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej wystartowała Dominka Szkuat i Wiktor Wójcik, zdobywając pierwszą i drugą nagrodę. Młodzież naszej szkoły zaangażowała się także w warsztaty dla uczniów „Eurowizja – ja w UE”. Na zakończenie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Czym jest dla mnie tożsamość narodowa”, w którym nagrody otrzymały Ania Aftyka i Alicja Topyła.

            W opinii członków Klubu warto było aktywnie uczestniczyć w spotkaniu. Oprócz wspólnej zabawy, rozmów i dyskusji uczniowie godnie reprezentowali nasze gimnazjum, a dodatkowo wygrali gry planszowe: „Gwiezdny Ekspres”, „Legislator”, koszulki, plecaki i inne gadżety. Po owocnej pracy, bogaci w nową wiedzę i umiejętności z licznymi nagrodami wróciliśmy do Lubartowa.

Pozostałe wpisy z tej kategorii