Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
XII Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje

XII Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje

Warszawa 06.02.2017

1 lutego 2017r odbył się XII Powiatowy Konkurs Chemiczny Młody Chemik Eksperymentuje w Sułowie. W konkursie wzięli udział uczniowie pięciu gimnazjów z powiatu milickiego: z Sułowa, Milicza, Wróblińca i Bukowic. Organizatorami konkursu, prowadzącymi i komisją konkursową byli pracownicy naukowi Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego wydziałów chemicznych naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Wiktor Pielok, Karolina Kowalska, Julia Banaszek , Patrycja Krawczyk, Nikola Ochman.

Konkurs składał się z dwóch części : części testowej 90 minutowej i części finałowej 60 min. Uczniowie, którzy nie zakwalifikowali się do części finałowej konkursu , uczestniczyli w warsztatach chemicznych prowadzonych przez p. dr  inż. Katrzynę Sobianowską.

Do finałowej dziesiątki dostało się czworo naszych gimnazjalistów:Wiktor Pielok, Karolina Kowalska,  Patrycja Krawczyk, Nikola Ochman. Niestety uczniowie nie znaleźli się w finałowe trójce. Zwycięzcami  konkursu zostali uczniowie z Gimnazjum z Sułowa i Ad Astra.

 Organizatorzy konkursu gratulowali udziału ,wszystkim uczestnikom, w bardzo trudnym konkursie, wymagającym przygotowania, pasji chemicznej i zdolności matematycznych. Wszystkich nazwano zwycięzcami, za to, że podjęli wyzwanie wzięcia udziału w takim konkursie.

 Wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do udziału w  Regionalnym Konkursie Chemicznym Młody Chemik Eksperymentuje, który odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej  w  marcu 2017r.

Serdecznie gratuluję uczniom

Pozostałe wpisy z tej kategorii