Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
X Spływ kajakowy na rzece Barycz

X Spływ kajakowy na rzece Barycz

Warszawa 15.09.2016

W dniu 15 września 2016r Stowarzyszenie na Recz Edukacji Ekologicznej „Dolina Baryczy” we współpracy z lokalnymi partnerami, już kolejny raz zorganizowało X spływ kajakowy CZYSTA BARYCZ w ramach akcji „ Sprzątania Świata”. Spływ był elementem Programu Edukacja dla Doliny Baryczy i wpisany w program Dni Karpia. W spływie kajakowym wzięli udział uczniowie Gimnazjów Gminy Milicz oraz z Zawoni, Szkoły Przyszpitalnej, Stowarzyszenia Osób i Dzieci Niepełnosprawnych, Ośrodka Wychowawczego, Techn

Trasa spływu rozpoczęła się z pomostu przy moście na ul. Krotoszyńskiej, a zakończyła przy tamie w Sułowie. Organizatorzy odbierali worki śmieci na przystankach : Ostoja, Kaszowo i przy tamie w Sułowie. Uczestnicy spływu z Baryczy wyławiali : reklamówki, plastikowe i szklane butelki, puszki aluminiowe. W tym roku zebrano znacznie mniej śmieci niż w podczas ostatnich spływów.

Spływ kajakowy uczestnicy zakończyli poczęstunkiem przy ognisku z kiełbaskami . Poczęstunek zorganizowało Nadleśnictwo Żmigród. Dodatkową atrakcją było spotkanie z Policjantami  z Komendy Powiatowej w Miliczu, którzy mówili o aktywnym sposobie spędzania wolnego czasu, unikania stosowania używek , dopalaczy i narkotyków. Zachęcali by młodzież zastanowiła się kim w przyszłości chcieliby być i zachęcali do  wybrania zawodu policjanta.

Uczestnicy  spływu kajakowego, po wypełnionej misji ,zmęczeni, ale uśmiechnięci i opaleni promieniami słońca, które przypomniało, że nadal trwa lato, wracali do domu, z myślą – wrócimy tu za rok!

Pozostałe wpisy z tej kategorii