Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
WYSTĘP GOŚCIA SPECJALNEGO

WYSTĘP GOŚCIA SPECJALNEGO

Warszawa 31.01.2019

Gościem specjalnym tegorocznej edycji Milickiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek była pani Jadwiga Teresa Stępień.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji Milickiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek była pani Jadwiga Teresa Stępień.
A oto kilka informacji: 
Jadwiga Teresa Stępień, śpiewaczka – mezzosopran, pedagog, animator kultury, społecznik, publicystka.
Współpracowała z Teatrem Wielkim w Warszawie, filharmoniami, TVP, Polskim Radiem. Nagrała wiele płyt z muzyką polską, hiszpańską, pieśniami Sefardyjskimi. Koncertowała w Europie, Brazylii, Emiratach Arabskich, na Filipinach, USA, Urugwaju.
W trosce dbałości o edukację, o rozwój młodych, o szerzenie wartości szacunku do drugiego człowieka, budowanie mostów pokoleniowych, podkreślanie wartości naszego dziedzictwa kulturowego podjęła działania na rzecz projektu „Polska Szkoła Mistrzów”, który realizowała cyklicznie od 2012 r. do 2015 r. (28). Projekt ten przybliżał autorytety świata kultury, nauki, medycyny, dyplomacji i sportu.
Z nadania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała brązowy medal „Gloria Artis”, przyznawany osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej i ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.
Współzałożycielka Hospicjum Domowego, Stowarzyszenia Saska Kępa, periodyku Saska Kępa, członkini Towarzystwa Przyjaciół Saskiej Kępy, Samorządu Saskiej Kępy w latach 2010-2018.
O jej działalności można by mówić długo. W rozmowie Jadwiga Teresa Stępień zawsze podkreśla, że jest Miliczanką.

Pozostałe wpisy z tej kategorii