Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
WYRÓŻNIENIE dla Alicji Kusyk z Gimnazjum nr 2 w Lubartowie w Ogólnopolskim Przeglądzie Poezji

WYRÓŻNIENIE dla Alicji Kusyk z Gimnazjum nr 2 w Lubartowie w Ogólnopolskim Przeglądzie Poezji

Warszawa 06.12.2016

W Lublinie odbył się Finał Ogólnopolskiego Przeglądu Poezji – XIX Jesiennych Debiutów Poetyckich pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Lublin w gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

                Uroczystość rozpoczął dr hab. Dariusz Skórczewski, prof. KUL, Prodziekan Wydziału Nauk Humanistycznych, który pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu Głównego Ogólnopolskiego Przeglądu Poezji. Podziękował wszystkim młodym poetom za udział, podkreślając siłę słowa, które było i jest najlepszą bronią. Do tych słów dołączył się dyrektor Zbigniew Jakuszko. Następnie Prezes Związku Literatów Polskich Stanisław Łukowski odczytał protokół jury. Wyłoniono trzech Laureatów z Tytułem Talentu Roku, nagrody i wyróżnienia.

                W gronie wyróżnionych znalazła się uczennica klasy IIIc Gimnazjum nr 2 im. H. Sienkiewicza w Lubartowie Alicja Kusyk, która w roku ubiegłym zdobyła główną nagrodę w tymże przeglądzie. Poza Alicją swoją twórczość poetycką przekazała do oceny tak prestiżowego konkursu uczennica klasy IIIc Martyna Pacześ. Obie są uczennicami pani Urszuli Dobosz-Chruścik.

                W tym roku gościem honorowym uroczystości był Mateusz Pieniążek - doktor nauk humanistycznych, poeta i prozaik. Wzbogacił uroczystość koncertem poezji śpiewanej.

                Ogólnopolski Przegląd Poezji to przedsięwzięcie, które daje szansę młodzieży rozpoznawania własnych możliwości i doskonalenia warsztatu literackiego. Zmagania literackie rozwijają, uczą tolerancji i uwrażliwiają na los drugiego człowieka

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

09.12.2019
W ostatnich dniach listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja. Jej zwieńczenie nastąpiło 13 grudnia. 28 listopada zorganizowaliśmy kiermasz Andrzejkowy, sprzedawaliśmy różnego rodzaju słodkości. Kolejny kiermasz odbył się 6 grudnia z okazji Mikołajek. W tym dniu również sprzedawaliśmy kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły. Od 28 listopada do 6 grudnia przeprowadzona została zbiórka publiczna w naszej szkole. 9 grudnia komisja otworzyła puszki i przeliczyła zarobione pieniążki. Suma1078,70. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. 12 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane, opisane i przekazane do punktu przyjmowania paczek w Wąsewie.
Więcej Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim  wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.