Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Wyjazd do szkoły ponadgimnazjalnej

Wyjazd do szkoły ponadgimnazjalnej

Warszawa 16.05.2014

Zespół Szkół Rolniczych w Rzemieniu

W ramach preorientacji zawodowej grupa naszych gimnazjalistów pod opieką pedagoga i doradcy zawodowego pojechała do Zespołu Szkół Rolniczych w Rzemieniu. 

Uczniowie mogli zwiedzić szkołę, poznać ofertę edukacyjną, a także wziąć udział w zajęciach praktycznych: obróbki metali i pracy maszynami rolniczymi, które odbyły się w zmodernizowanych warsztatach szkolnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się  próbna jazda samochodem i ciągnikiem. Pokaz układania kompozycji kwiatowych z kwiatów żywych oraz pikowania i sadzonkowania zainteresował gimnazjalistów zawodem technika ogrodnika. W pracowni weterynaryjnej wykonano podstawowe badania na zwierzętach towarzyszących dla zainteresowanych zawodem technika weterynarii. 

Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy z nowoczesnej sztuki barmańskiej wraz elementami baristyki oraz obsługi konsumenta dla uczniów planujących podjąć naukę w technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Dziewczęta szczególnie zainteresowały pokazy florystyczne, wzorcowo nakryte stoły, pokazy barmańskie oraz pokazy pracowni weterynaryjnej z badaniami na zwierzętach.

Dla chłopców atrakcją były jazdy próbne z instruktorem jazdy samochodem i ciągnikiem oraz pokaz pracy maszyn.

Samorząd Szkoły zaprosił gości na spotkanie przy grillu, podczas którego można było porozmawiać o warunkach nauki i przyjaznej uczniom atmosferze szkolnej. Piękna pogoda, gościnność i urok zabytkowego otoczenia szkoły wywarły na nas wielkie wrażenie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania