Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Wycieczka do Wierzchosławic

Wycieczka do Wierzchosławic

Warszawa 18.12.2013

W piątek 20 września 2013 roku odbyła się wycieczka klas pierwszych do Wierzchosławic w ramach obchodów święta Patrona Szkoły.

Na początku zwiedzania odwiedziliśmy Dom Wincentego Witosa, w którym mieszkał z rodzicami oraz drugi dom, w którym mieszkał wraz z żoną. Obok tych domów w osobnych budynkach zobaczyliśmy mnóstwo sztandarów poświęconych Ruchowi Ludowemu w Polsce oraz narzędzi rolniczych, którymi pracowano w polu w czasach Witosa. Następnie udaliśmy się do domu , gdzie się urodził nasz Patron. Widzieliśmy tam starą studnię oraz żurawia, którym wyciągało się wodę. W środku chaty znajdowały się żarna mielące zboże na mąkę, stara pułapka na szczury, różne naczynia i przybory kuchenne. Pani przewodnik opowiadała nam, jak żyło się na co dzień w tamtych czasach. Wycieczka była bardzo udana, mogliśmy się lepiej poznać i zintegrować. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz tak miło spędzimy wspólnie czas.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania