Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Wycieczka do TVP Rzeszów

Wycieczka do TVP Rzeszów

Warszawa 01.04.2015

Poznajemy pracę dziennikarzy telewizyjnych

W marcu 2015 r. klasy drugie pojechały na wycieczkę edukacyjną do gmachu Telewizji Rzeszów. Wyjazd był związanyz realizacją projektów edukacyjnych, ponieważ obie klasy wybrały projekty o charakterze dziennikarskim. Byliśmy bardzo ciekawi, jak "wygląda od środka" praca dziennikarza i wydawcy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od archiwum. Tam Pani Barbara Majcher, kierownik Sekcji Archiwum Programowego, opowiadała o sposobach nagrywania materiałów dziennikarskich, przechowywaniu nagrań, nośnikach pamięci, sposobach archiwizacji.

Kolejnym zwiedzanym miejscem była reżyserka z pulpitami sterowniczymi mającymi mnóstwo przeróżnych suwaków i guzików. Tutaj w tajniki reżyserowania programów wprowadzał nas reżyser dźwięku. Następnie zostaliśmy zaprowadzeni do studia telewizyjnego. Naszym oczom ukazała się sala, którą znamy jedynie od drugiej strony ekranu telewizyjnego, mnóstwo świateł w różnych kolorach, kamery i monitory. Każdy z nas mógł usiąść na fotelu spikera, a najodważniejsi podjęli próbę zapowiadania własnej prognozy pogody przy tzw. błękitnej ścianie. Było to niesamowite doświadczenie. Okazało się, że nie jest to wcale takie proste.Nasz przewodnik opowiadał, w jaki sposób następuje dobór materiału do programu, jego obróbka, opracowywanie i podkład komentarza.

Po wyjściu ze studia spotkaliśmy Pana Grzegorza Boratyna, prezentera "Aktualności", kilku chłopcom udało się nawet zrobić zdjęcie z dziennikarzem. Wycieczka do telewizji była dla nas wszystkich dużym przeżyciem. Mieliśmy możliwość zobaczenia "od kuchni" powstawania oglądanych na co dzień programów. Teraz już wiemy, że to, co oglądamy przed telewizorami, to wielogodzinna trudna praca wielu dziennikarzy. Warto było tam pojechać!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania