Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Wycieczka do Oświęcimia

Wycieczka do Oświęcimia

Warszawa 19.11.2015

We wtorek, 10 listopada 2015 r. 32 uczniów z klas drugich naszego gimnazjum wzięło udział w wycieczce do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Pobyt na terenie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau pomógł nam nie tylko zapoznać się z historią funkcjonowania obozu i uzyskać bezpośredni dostęp do relacji i wspomnień świadków, ale także na własne oczy mogliśmy zobaczyć świadectwa Holokaustu - ruiny krematoriów, komór gazowych i inne pozostałości poobozowe. To, co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy wywarło na nas wstrząsające wrażenie, które skłania do refleksji i przemyśleń dotyczących kwestii moralnych.Wycieczka do Oświęcimia okazała się niezwykłą lekcją historii. Treści i wartości przekazane przez przewodników poruszyły serca i uczucia wszystkich jej uczestników.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania