Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Wycieczka do Oświęcimia i Krakowa.

Wycieczka do Oświęcimia i Krakowa.

Warszawa 20.03.2018

Członkowie SKO zwiedzili Niemiecki Obóz Koncentracyjny oraz dawną stolicę Polski - Kraków.

Dnia drugiego marca cała druga klasa pod opieką wychowawcy, pani Beaty Robak i pani Marceliny Kaczówki udała się na wycieczkę do Oświęcimia i Krakowa.

Pierwszym punktem wycieczki było wyjście na słynny Kopiec Kościuszki, z którego podziwialiśmy panoramę miasta Krakowa. Jest to unikatowe miejsce na mapie Krakowa i Małopolski. Tam również odwiedziliśmy wystawę figur woskowych. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenauw Oświęcimiu, muzeum utworzonego w 1947 roku staraniem byłych więźniów Auschwitz w celu zachowania "po wsze czasy" pozostałości po byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiadała o funkcjonowaniu obozu. Była to niezwykła lekcja historii, dzięki której mogliśmy dowiedzieć się jak okrutnie traktowano ludzi i uświadomić sobie wymiar ludzkiego okrucieństwa.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania