Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Wycieczka do Łańcuta

Wycieczka do Łańcuta

Warszawa 10.12.2015

Poznajemy nasz region

W listopadzie klasy trzecie miały okazję zwiedzania Zamku w Łańcucie (Zamku Lubomirskich i Potockich), jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, która słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Mieliśmy też okazję podziwiania przepięknych gatunków i rodzajów storczyków zgromadzonych w Storczykarni. Są tam zarówno współczesne krzyżówki wyhodowane przez człowieka, storczyki botaniczne właściwe dla środowiska naturalnego, ukształtowane bez ingerencji człowieka a także historyczne gatunki i odmiany storczyków pochodzących z przedwojennej kolekcji Potockich.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania