Powrót do BlogowiSKO Społeczne Gimnazjum "IT" w Miliczu
Wycieczka do Hydropolis

Wycieczka do Hydropolis

Wpis dodany przez szkołę Społeczne Gimnazjum "IT" w Miliczu
Warszawa 24.01.2016

Takiej lekcji jeszcze nie było!

14 stycznia pojechaliśmy na zaproszenie Kancelarii Sejmiku Województwa Dolnośląskiego na lekcję „Wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie”. Na sali obrad Sejmiku mogliśmy wczuć się w rolę radnych, podczas gdy przedstawicielka urzędu w przystępny sposób przedstawiała funkcjonowanie samorządu terytorialnego.

Kolejna dawka wiedzy czekała na nas w nowoczesnym Centrum Wiedzy Ekologicznej – Hydropolis.
Hydropolis to fenomenalna, multimedialna prezentacja o naturze życiodajnego związku chemicznego H2O. Wystawa na terenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zajmuje cztery tysiące metrów kwadratowych w dawnym zbiorniku wody czystej z 1893 roku. Wystawa podzielona jest na osiem stref tematycznych.

W sali „Planeta wody” poznamy teorie dotyczące pochodzenia wody i jej obecności we Wszechświecie. W kolejnych pomieszczeniach prezentowane są nieco bliższe i równie ciekawe obszary. Można posiedzieć w kapsule batyskafu Trieste, którym w 1960 r. dwójka śmiałków zanurkowało na dno Rowu Mariańskiego.Tuż obok prezentowane są „stwory” zamieszkujące morza i oceany, od kilkumetrowych rekinów po drobnoustroje. Odgłosy wody słychać niemal ciągle, płynące strumienie, burzę, deszcz, szum fal na rajskiej plaży.Każda sala jest obudowana multimedialnymi tablicami z interesującymi szczegółami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposób na jej wykorzystanie przez człowieka. Nie zapomniano o motywie wody w religiach i w sztuce.

Pasjonaci biologii człowieka dowiedzą się ile wody dziennie potrzebne jest np. dorosłemu mężczyźnie, ale ile niemowlęciu. Osobny dział dotyczy urządzeń hydrotechnicznych i systemów zarządzania wodą współcześnie. Interaktywny stół z mapami Wrocławia m.in. podczas powodzi tysiąclecia, czy systemu wodociągów miejskich, przyciąga uwagę starszych i młodszych. Tematów, wątków, informacji są w Hydropolis setki. I na tym nie koniec – wystawa będzie się rozwijała, będą pojawiały się nowe wątki i eksponaty.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

MAMY TO!

11.11.2019
7 listopada 2019 roku to data warta zapamiętania.
Więcej MAMY TO!