Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Wspomnienie wzruszającej wizyty w Hospicjum Św. Anny

Wspomnienie wzruszającej wizyty w Hospicjum Św. Anny

Warszawa 23.01.2018

„Kiedy ludzie cierpią, kiedy cierpi człowiek, potrzebny jest drugi człowiek przy cierpiącym. Blisko niego”. Jan Paweł II

Przed Świętami Bożego Narodzenia, tradycyjnie już, uczennice naszej szkoły wraz z paniami Emilią Sobczak – Chudzik i Izabelą Iwanicką odwiedziły chorych z Hospicjum św. Anny w Lubartowie gdzie zaprezentowały program literacko – muzyczny. Dziewczęta wyśpiewały tradycyjne kolędy, pieśni bożonarodzeniowe i pastorałki w nowych aranżacjach, przeplatane czytaniami z Pisma Świętego, poezją oraz starannie dobranymi rozważaniami. Obecna z nami cały czas Siostra Wiktoria była niezwykle wzruszona występem i wyraziła głębokie przekonanie, że ten  przekaz literacko – muzyczny zapewne trafił do serc wszystkich pacjentów. Następnie udała się z chętnymi uczennicami do sal, gdzie przy łóżkach osób chorych zostały postawione stroiki, które wniosły  odrobinę świątecznej atmosfery. Do dziś wspominamy rozmowę z jedną pacjentką, która ze łzami w oczach dziękowała, że mogła usłyszeć tak piękny występ i która z miłą chęcią raz jeszcze zaśpiewała z nami kolędę  „Przybieżeli do Betlejem”.

Pozostałe wpisy z tej kategorii