Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Wizyta Mikołaja

Wizyta Mikołaja

Warszawa 06.12.2017

Padający od rana deszcz spowodował, że renifery musiały zostać w garażu a Mikołaj przyszedł do nas pieszo. Jego wizyta w naszej szkole odbyła się przy dźwiękach muzyki świątecznej i utworu Jingle Bells w wersji techno. Mikołaj tańczył, przybijał piątki, żółwiki, rozdawał cukierki i przede wszystkim składał życzenia.

Szczególnie serdecznie witał uczniów, od tych najmniejszych ze świetlicy aż po gimnazjalistów z klas III. Nie pominął też nauczycieli i rodziców którzy przyprowadzali swoje dzieci do szkoły. Tego dnia każdy mógł zrobić sobie z nim zdjęcie. Prawdziwe „mikołajkowe szaleństwo” miało miejsce na sali gimnastycznej, gdzie popisy  taneczne przerwał po prostu dzwonek lekcyjny i wszystkie klasy gimnazjalne udały się do kina, na film Listy do M. 3.   Mikołaj sprawdził jeszcze jak wyglądają przygotowania do Loterii gwiazdkowej i Kiermaszu świątecznego. Zadowolony postępami prac , pomimo padającego deszczu spokojnie wyruszył w dalszą drogę.

Pozostałe wpisy z tej kategorii