Powrót do BlogowiSKO Publiczne Gimnazium im.Wincentego Witosa w Pławie
Wigilia w naszej szkole

Wigilia w naszej szkole

Warszawa 20.12.2013

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością.

~~W takiej właśnie atmosferze w  dniu 20 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbyło się świąteczne spotkanie wigilijne, w którym wzięli udział wszyscy gimnazjaliści wraz z nauczycielami. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy IIIB. Zaprezentowali krótkie, ale bardzo wymowne scenki pod wspólnym tytułem „Jak anioły pokonały diabły”. Program artystyczny obejmował również występ szkolnego chóru, z którym wszyscy mogli wspólnie zaśpiewać znane kolędy. Podczas spotkania padło wiele ciepłych słów i życzeń, a wspólne łamanie się opłatkiem uświadomiło uczniom, że tworzą jedną wielką rodzinę.   Uroczystość uświetniły kolędy zaśpiewane przez solistów w języku polskim, angielskim i niemieckim. Akademia przebiegła w miłej atmosferze i wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
Na zakończenie uroczystości podsumowano konkursy i akcje, które odbyły się w szkole tj. kiermasz ciast świątecznych, akcję charytatywną „Podziel się magią świąt”, Górę Grosza, konkurs na choinkę świąteczną w 3D, konkurs na najpiękniej udekorowaną świątecznie klasę, konkurs na najpiękniejszy różaniec, konkurs biblioteczny „Mitologia bez tajemnic”, konkurs plastyczny „Już jesień”. Zwycięzcy w poszczególnych konkursach otrzymali dyplomy i cenne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i księdza Mariusza.
 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Etap II międzyszkolny

18.03.2020
W tej części konkursu zaprosiliśmy uczniów ze szkół z naszej gminy, którzy również biorą udział w kolejnej edycji konkursu„ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.
Więcej Etap II międzyszkolny

Podziękowania

18.03.2020
W przedświątecznych przygotowaniach nie zapomnieliśmy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej. W akcji "Bądźmy razem" uczniowie zebrali kosmetyki i wykonali piękne pocztówki dla podopiecznych hospicjum.
Więcej Podziękowania