Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Wigilia w „Karmelce”

Wigilia w „Karmelce”

Warszawa 16.01.2016

Wigilia w „Karmelce” to szczególny dzień. A zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stwarzają specyficzną, wręcz magiczną atmosferę, jednoczącą wszystkich wokół wspólnego stołu. W tej podniosłej atmosferze, w przepięknej scenerii z choinką w tle, spotkali się młodzi spółdzielcy, opiekunowie oraz zaproszeni goście. Wśród nich obecni byli, prezes SPOŁEM Lubartów pan Grzegorz Poznański, przedstawicielka Rady Rodziców pani Dorota Tokarska oraz Dyrektor naszej szkoły – pan Sławomir Zdunek.

Na początku naszej spółdzielczej wigilii,  Wiktoria Pacek odczytała fragment Pisma Świętego mówiący o narodzeniu Jezusa. Po zaśpiewaniu kolędy „Wśród nocnej ciszy”,  popłynęły życzenia i ciepłe słowa dla młodych spółdzielców i ich rodzin, dla opiekunów i gości. Rozpoczął pan Dyrektor, a potem wszyscy składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Następnie zasiedliśmy do stołu aby skosztować przygotowanych przez nasze utalentowane, szkolne panie kucharki, tradycyjnych, wigilijnych potraw. Wśród nich był: barszczyk z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, karp, śledzie, ryba po grecku, kapusta z grochem, racuchy i kompot z suszu. Po konsumpcji tych pyszności,  nadszedł czas na występ przygotowany przez nasze koleżanki: Anię Aftykę, Wiktorię Waśkowicz, Jagodę Dziubę, Klaudię Miturę, Zuzię Węgrzyn, Olę Lato oraz Karolinę Borówkę, która czuwała nad całością,  począwszy od scenariusza.  W nastrojowej scenerii, przy akompaniamencie pianina, fletu, gitary i dzwonków, mieliśmy okazję usłyszeć tradycyjne polskie kolędy i pastorałki oraz bożonarodzeniową poezję. To była prawdziwa uczta dla ducha. Brawo dziewczyny.

Następnie głos zabrał nasz gość, pan Grzegorz Poznański. Gratulując  nam zajęcia II miejsca w Konkursie na najlepiej pracującą spółdzielnię uczniowską w kraju,  życzył dalszych sukcesów i wytrwałości w pracy w „Karmelce”. Podarował nam również prezenty w postaci sprzętu AGD ( opiekacz i toster),  które z pewnością wykorzystamy w naszym sklepiku do przyrządzania zapiekanek czy tostów, oraz kosz pełen owoców. Do gratulacji dołączyła się również przedstawicielka Rady Rodziców, pani Dorota Tokarska, wyrażając swoje uznanie i podziw dla tego co robimy i życząc w przyszłym roku I miejsca w konkursie.

Cieszymy się, że ta wigilia  była wspaniałą okazją do spotkania się w gronie spółdzielców i ich sympatyków,  że na chwilę mogliśmy zapomnieć o problemach czy troskach  i  poczuć magię zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia.

Pozostałe wpisy z tej kategorii