Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Wigilia dla samotnych

Wigilia dla samotnych

Warszawa 28.12.2016

Blisko 100 osób pojawiło się na Wigilii dla Samotnych, Bezdomnych i Potrzebujących organizowanej już po raz trzeci w Gimnazjum nr 2 w Lubartowie.

            Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, zaśpiewania kolędy, a następnie wszyscy podzielili się opłatkiem. Duża liczba uczestników z jednej strony smuci, a z drugiej bardzo cieszy, bo nikt w ten szczególny dzień nie pozostał sam.

            To spotkanie jest radosne z tego względu, że ludzie chcą być razem. Dzieląc się opłatkiem, składając sobie życzenia czy śpiewając kolędy.

            Przy dźwiękach kolęd, można było spróbować tradycyjnych 12 potraw. Przygotowano barszcz z uszkami, kapustę z grochem, kluski z makiem, racuchy, kompot z suszu owocowego, smażony karp i przyrządzone na różne sposoby inne ryby.

            Każdy z uczestników został obdarowany paczką żywnościową.

            W przygotowanie wigilii zaangażowało się wielu wolontariuszy. Uczniowie i pracownicy naszej szkoły mieli znaczny wkład w przygotowanie wieczerzy. Przygotowaliśmy dekorację na stołówce, rozstawialiśmy zastawę a w dniu wigilii podawaliśmy do stołu potrawy.

Pozostałe wpisy z tej kategorii