Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Wielkie rozstrzygnięcie!!! I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „EUROPA I MY”

Wielkie rozstrzygnięcie!!! I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „EUROPA I MY”

Warszawa 08.02.2016

2 lutego br. Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza było organizatorem I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem EUROPA I MY. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Lubartów pana Janusza Bodziackiego. Fundatorem nagród był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie.

Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o krajach Unii Europejskiej, o programach unijnych i wykorzystaniu funduszy europejskich. Motywował on również młodzież do samodzielnego zdobywania informacji na temat Unii Europejskiej oraz stwarzał możliwość do współzawodnictwa szkół gimnazjalnych powiatu lubartowskiego.

Do rywalizacji przystąpiło 25 uczniów z Gimnazjum Sportowego w Lubartowie, Gimnazjum w Woli Sernickiej i Gimnazjum nr 2 w Lubartowie. Każdy uczestnik otrzymał do wypełnienia test wiedzy, który składał się z 30 pytań jednokrotnego wyboru.

Zestaw zadań do konkursu ułożyli nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie.

Zwyciężyli uczestnicy, którzy otrzymali najwyższą liczbę punktów i rozwiązali test w najkrótszym czasie.

Poziom wiedzy, jaką wykazali się uczniowie był niezwykle wysoki. Najwyższe wyniki osiągnęli kolejno, Wiktoria Pacek z Gimnazjum nr 2 w Lubartowie, Dariusz Sokołowski z Gimnazjum Sportowego w Lubartowie i Paweł Woźniak z Gimnazjum nr 2 w Lubartowie.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, takie jak książki, plecaki oraz tematyczne upominki. Wręczenia dyplomów i nagród dokonał dyrektor Gimnazjum nr 2 w Lubartowie pan Sławomir Zdunek.

Niewątpliwie największym sukcesem I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Europa i My” jest wiedza, którą zdobyli uczniowie, przygotowując się do rywalizacji oraz to, że mogli się razem spotkać i bliżej poznać. W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczniowie wspólnie spędzili czas w przyjaznej niemal kawiarnianej atmosferze, oglądając prezentację „Kraje Unii Europejskiej – Czy wiesz, że …” przygotowaną przez członków Szkolnego Klubu Europejskiego „EuroGim”. Poprowadzili oni również uroczystość podsumowania. W tej roli świetnie sprawdzili się Edyta Rybak i Kacper Piliszko.

Udział oraz zaangażowanie młodzieży, jak i wiedza, którą się wykazali, świadczą o tym, że problematyka unijna nie jest im obca. Możemy mieć nadzieję, iż uczniowie gimnazjów powiatu lubartowskiego będą świadomymi obywatelami Polski i Unii Europejskiej.

Zwycięzcom gratulujemy wysokich wyników i wygranych nagród. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Pozostałe wpisy z tej kategorii