Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół Nr 4 w Dęblinie
Wielkanoc w naszej szkole

Wielkanoc w naszej szkole

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół Nr 4 w Dęblinie
Warszawa 01.04.2015

Świąteczne spotkanie pracowników i uczniów

Dnia 31.03.2015 r. w Gimnazjum nr 2 odbyło się Spotkanie Wielkanocne uczniów, dyrekcji, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Na uroczystość zaproszony został kapelan naszej parafii. Każda klasa przygotowała świąteczny stół.

Członkowie kółka teatralnego odegrali wzruszające przestawienie pt. „Ostatnia wieczerza”, na podstawie obrazu Leonarda Da’Vinci i opisu z Biblii.

Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Następnie ksiądz poświęcił pokarmy i zaprosił na uroczystości Wielkiego Tygodnia do Kościoła Garnizonowego.

Kolejnym punktem spotkania były wzajemne życzenia, po czym wszyscy zasiedli do stołu, aby spożyć świąteczne potrawy. Później odbył się konkurs na najładniej ozdobiony stół wielkanocny i najładniejszą pisankę. Samorząd Uczniowski przedstawił prezentację o zwyczajach wielkanocnych, jakie panują w różnych częściach Polski.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

09.12.2019
W ostatnich dniach listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja. Jej zwieńczenie nastąpiło 13 grudnia. 28 listopada zorganizowaliśmy kiermasz Andrzejkowy, sprzedawaliśmy różnego rodzaju słodkości. Kolejny kiermasz odbył się 6 grudnia z okazji Mikołajek. W tym dniu również sprzedawaliśmy kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły. Od 28 listopada do 6 grudnia przeprowadzona została zbiórka publiczna w naszej szkole. 9 grudnia komisja otworzyła puszki i przeliczyła zarobione pieniążki. Suma1078,70. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. 12 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane, opisane i przekazane do punktu przyjmowania paczek w Wąsewie.
Więcej Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim  wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

MikołajkowiSKO

07.12.2019
6 grudnia odbył się u nas MIKOŁAJKOWY KIERMASZ CIASTECZEK Kiermasz trwał cały dzień i był oblegany na każdej przerwie. Z cała pewnością każdy znalazł coś słodkiego. Zysk ze sprzedaży ciasteczek zasilił konto SKO .
Więcej MikołajkowiSKO

Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

07.12.2019
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na Szlachetną Paczkę na terenie Gminy Wąsewo. Celem akcji jest wsparcie mieszkańców, którzy nie mają możliwości normalnego funkcjonowania.
Więcej Zbiórka publiczna SZLACHETNA PACZKA z SKO

Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.

07.12.2019
W ubiegłym roku w przedsięwzięcie włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne. W tym roku i my postanowiliśmy dołączyć do tej akcji. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zapozna się z działaniami prowadzonymi przez szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w okresie przedświątecznym.
Więcej Ruszyła akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #Razem Na Święta.