Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Wielkanoc w „Karmelce”

Wielkanoc w „Karmelce”

Warszawa 28.03.2016

Z okazji zbliżającej się Wielkiej Nocy, przy pięknie nakrytym, świątecznym stole, spotkali się przedstawiciele Spółdzielni Uczniowskiej „Karmelka” z Dyrekcją szkoły.

Pośród pyszności przygotowanych przez spółdzielców i opiekunki był barszcz biały z kiełbaską, jajka w różnej postaci, koreczki, wędliny, sery, sałatka oraz słodki mazurek. Opiekunka spółdzielni a następnie Pan dyrektor Sławomir Zdunek złożyli obecnym życzenia zdrowych, rodzinnych świąt pełnych miłości i pokoju, smacznego jajka i mokrego dyngusa. W tej serdecznej a zarazem podniosłej atmosferze toczyły się rozmowy o tradycjach świątecznych pielęgnowanych w rodzinnych domach oraz wspomnienia różnych historii z nimi związanych. Na koniec spotkania wszyscy jego uczestnicy otrzymali słodkie, świąteczne prezenty. Żegnaliśmy się z nadzieją, że to spotkanie zapoczątkuje kolejną „karmelkową” tradycję, która będzie wprowadzała w klimat Wielkiej Nocy, kolejne pokolenia uczniów.

Pozostałe wpisy z tej kategorii