Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie z oddziałami gimnazjalnymi (Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza)
Wieczornica poświęcona księdzu Janowi Twardowskiemu w kościele u Matki Bożej

Wieczornica poświęcona księdzu Janowi Twardowskiemu w kościele u Matki Bożej

Warszawa 30.11.2017

„Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”, takim powszechnie znanym wierszem wyśpiewanym przez Aleksandrę Lato zostaliśmy zaproszeni do wysłuchania wieczornicy poświęconej osobie ks. Jana Twardowskiego.

Wieczornicę tę przygotowali uczniowie klas gimnazjalnych pod kierunkiem pani Anety Głębockiej-Wysok przy akompaniamencie muzycznym scholi parafialnej pod kierunkiem pana Pawła Pasikowskiego. Przy wygaszonym świetle, w blasku świec, Oliwia Janczara-narrator i Kamil Martyniuk wprowadzili widownię w atmosferę zadumy opowiadając o życiu i twórczości poety. Życie to rozpoczęło się w Warszawie przy ulicy Elektoralnej. Atmosferę, jaka panowała w tym domu ksiądz ukazał w przejmującym wierszu „Ręce”, który poświęcił swojej matce. Wiersz ten w bardzo wzruszający sposób wykonała Alicja Tomasiak. Wyjątkowy rozdział wspomnień poeta poświęcił szkole. Wiersz o niej wyrecytowała Weronika Lato. Wiele bardzo ciekawych wspomnień poświęcił swemu powołaniu i kapłaństwu. Wiersze o tej tematyce zaprezentował Krzysztof Bartkowicz. Ksiądz Jan z ogromnym wzruszeniem wspominał swoją pierwszą parafię i Państwową Szkołę Specjalną. Owocem pracy w niej był niezwykle przejmujący wiersz ,,Do moich uczniów”, który wyrecytowała Aleksandra Karwat. Na swojej kapłańskiej drodze ks. Twardowski spotykał wielu ludzi, do których trafiał nie tylko przez kazania i rekolekcje, ale również przez wiersze. Wiersz „Nie przyszedłem pana nawracać” wykonała Wiktoria Hunek. Z poezji ks. Twardowskiego emanuje ciepło, szczerość, miłość do świata, ludzi i Pana Boga. Wiersze o tej tematyce wyrecytowały: Katarzyna Igleniec, Alicja Topyła i Małgorzata Wolińska. Poezja księdza Jana skłania do refleksji nad sobą i światem, mówi o przemijalności ludzkiego życia. Piękny wiersz „Jeszcze nie” zaprezentowała Emilia Gołębiowska. Recytację wierszy ubogaciły pięknie pieśni w wykonaniu Anny Aftyki i Aleksandry Lato. Solistki wspierane przez scholę zachwyciły oglądających talentem i wykonaniem pieśni. Wieczornica w wykonaniu uczniów i scholii parafialnej zachwyciła widownię czego wyrazem były gromkie oklaski.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.

09.12.2019
W ostatnich dniach listopada w naszej szkole rozpoczęła się akcja. Jej zwieńczenie nastąpiło 13 grudnia. 28 listopada zorganizowaliśmy kiermasz Andrzejkowy, sprzedawaliśmy różnego rodzaju słodkości. Kolejny kiermasz odbył się 6 grudnia z okazji Mikołajek. W tym dniu również sprzedawaliśmy kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów naszej szkoły. Od 28 listopada do 6 grudnia przeprowadzona została zbiórka publiczna w naszej szkole. 9 grudnia komisja otworzyła puszki i przeliczyła zarobione pieniążki. Suma1078,70. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. 12 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane, opisane i przekazane do punktu przyjmowania paczek w Wąsewie.
Więcej Po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim  wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka ‘’.