Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu
Warsztaty językowo-kulturowe we Wrocławiu

Warsztaty językowo-kulturowe we Wrocławiu

Warszawa 03.10.2016

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków (EDJ) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach językowo-kulturowych we Wrocławiu:

Celem warsztatów było pokazanie, że nie zawsze to, co jest obowiązkiem, musi być nudne czy trudne, ale  może okazać się ciekawą przygodą i zabawą.  Zajęcia były prowadzone przez Native Speaker’ów czyli obcokrajowców mieszkających w Polsce i mówiących jedynie w swoim ojczystym języku. Uczniowie mieli więc okazję do wypróbowania swoich umiejętności językowych oraz poszerzenia wiedzy o  Niemczech, Francji oraz Wielkiej Brytanii.

W pamięci na pewno pozostaną zajęcia z j. niemieckiego, które zaczęły się od ruchowej rozgrzewki przy akompaniamencie niemieckiej piosenki „ Wackel mit dem Po”. Niezapomniane wrażenia przyniosły również zajęcia z j. francuskiego, w ramach których uczniowie m.in. słuchali i tłumaczyli oryginalne piosenki francuskie, zwiedzili Bibliotekę Romańską oraz rozwiązywali łamigłówki językowe. Na zajęciach z j. angielskiego pt. “Shakespeare Lives” uczniowie odkryli, że twórczość Szekspira jest nie tylko nadal aktualna, ale również… fajna. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach uczniowie mogli stanąć do zdjęcia wspólnie z prezydentem USA Barackiem Obamą!!!

Uczniowie oraz opiekunowie dziękują Dyrekcji Szkoły za wsparcie finansowe powyższych wyjazdów.

Pozostałe wpisy z tej kategorii